HNK Rijeka - Dinamo Zagrzeb 1-5 (1-1). Liga chorwacka - 33. kolejka 1. HNL

9 maja na Stadionie HNK Rijeka odbyło się spotkanie 33. kolejki chorwackiej 1. HNL pomiędzy drużynami HNK Rijeka i Dinamo Zagrzeb. Starcie zakończyło się zwycięstwem Dinamo Zagrzeb 5-1.

A. Vukčević 88' (samob.)

Zespół Dinamo Zagrzeb bardzo potrzebował punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała pierwszą pozycję i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 80 pojedynków zespół Dinamo Zagrzeb wygrał 44 razy i zanotował 17 porażek oraz 19 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Prawie natychmiast po rozpoczęciu meczu Luka Menalo wywołał eksplozję radości wśród kibiców HNK Rijeka , strzelając gola w pierwszej minucie starcia. Przy strzeleniu gola pomógł Stjepan Lončar.

W 42. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik HNK Rijeka Nino Galović. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Drugą połowę jedenastka Dinamo Zagrzeb rozpoczęła w zmienionym składzie, za Lirima Kastratiego wszedł Luka Ivanušec.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 48. minucie na listę strzelców wpisał się Josip Mišić. Sytuację bramkową stworzył Bruno Petković.

W 50. minucie do własnej bramki trafił zawodnik HNK Rijeka Luka Capan. W 55. minucie za Lukę Menalę wszedł Robert Murić.

W tej samej minucie trener HNK Rijeka postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Domagoj Pavičić, a murawę opuścił Ivan Lepinjica. W 58. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Josipa Mišicia z Dinamo Zagrzeb, a w 60. minucie Roberta Muricia z drużyny przeciwnej. Trener Dinamo Zagrzeb wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Kristijana Jakicia. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Bartol Franjić. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić czwartego gola.

W 63. minucie w jedenastce Dinamo Zagrzeb doszło do zmiany. Arijan Ademi wszedł za Josipa Mišicia.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Dinamo Zagrzeb w 64. minucie spotkania, gdy Mislav Oršić zdobył czwartą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szesnaste trafienie w sezonie. Bramka padła po podaniu Petara Stojanovicia.

Między 70. a 79. minutą, boisko opuścili zawodnicy HNK Rijeka: Josip Drmić, Stjepan Lončar, Adam Gnezda, na ich miejsce weszli: Sandro Kulenović, Adrian Liber, Robert Mudražija. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Petara Stojanovicia, Mislava Oršicia zajęli: Stefan Ristovski, Mario Gavranović. W 80. minucie kartką został ukarany Luka Capan, piłkarz HNK Rijeka.

W 88. minucie do własnej bramki trafił zawodnik HNK Rijeka Andrija Vukčević. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-5.

Petar Stojanović72′
50′ (samob.) 80′ Luka Capan
Kévin Théophile-Catherine
42′ (samob.) Nino Galović
Dino Perić
88′ (samob.) Andrija Vukčević
Joško Gvardiol
55′ Ivan Lepinjica
Josip Mišić  48′ 58′ 63′
 1′ 55′ Luka Menalo
Lirim Kastrati46′
79′ Stjepan Lončar
Mislav Oršić  64′ 72′
79′ Adam Gnezda Čerin
Bartol Franjić62′
Franko Andrijašević
Lovro Majer
70′ Josip Drmić
Stefan Ristovski72′
79′ Adrian Liber
Arijan Ademi63′
79′ Robert Mudražija
Luka Ivanušec46′
55′ 60′ Robert Murić
Kristijan Jakić62′
55′ Domagoj Pavičić
Marko Tolić
70′ Sandro Kulenović
Mario Gavranović72′
Sterling Yatékée
Izet Hajrović

Jedenastka Dinamo Zagrzeb była w posiadaniu piłki przez 62 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym spotkaniu.

Zawodnicy gospodarzy dostali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.