HNK Gorica - Istra Pula 1-1 (1-0). Liga chorwacka - 12. kolejka 1. HNL

W pojedynku 12. kolejki chorwackiej 1. HNL, który rozegrany został 16 października, zespół HNK Gorica zremisował z Istrą Pula 1-1 (1-0). Mecz na ŠRC Velika Gorica w Velice Goricy obejrzało 386 widzów.

12. kolejka Chorwacja - 1. HNL
2021-10-16 15:00 | Stadion: ŠRC Velika Gorica | Widzów: 386 | Arbiter: Tihomir Pejin
HNK Gorica
Istra Pula
1
1
F. Mlinar 12' (samob.)
H. Bandé 53'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 13 razy. Drużyna HNK Gorica wygrała aż siedem razy, zremisowała pięć, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W 12. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Istry Pula Frano Mlinar.

Od 23. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu HNK Gorica.

Zawodnicy Istry Pula w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W 53. minucie Boureima Bandé wyrównał wynik meczu. Przy strzeleniu gola asystował Slavko Blagojević.

W 56. minucie kartkę dostał Antonio Perera z zespołu gości. W 57. minucie Elvis Sarić został zmieniony przez Juricę Pršira. W 58. minucie w drużynie HNK Gorica doszło do zmiany. Younes Delfi wszedł za Anthony'ego Kalika.

A kibice Istry Pula nie mogli już doczekać się wprowadzenia Mateo Lisicę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Robert Mišković. Po chwili trener HNK Gorica postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 67. minucie na plac gry wszedł Fran Brodić, a murawę opuścił Matar Dieye. Od 74. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

W 79. minucie Hrvoje Babec został zmieniony przez Nika Jankovicia, a za Josipa Mitrovicia wszedł na boisko Toni Fruk, co miało wzmocnić drużynę HNK Gorica. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Boureimę Bandé na Serdera Serderowa. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-1.

Ivan Lučić
83′ Musa Muhammed
Rafael Jesús Navarro Mazuelos
Aleksandar Jovičić
João Pedro Eira Antunes da Silva
Krešimir Krizmanić
Einar Galilea Azaceta
90′ Cheick Keita
Luka Marin
45′ 57′ Elvis Sarić
Slavko Blagojević74′
79′ Josip Mitrović
Frano Mlinar 12′ (samob.) 23′
Kristijan Lovrić
Dion Drena Beljo
79′ Hrvoje Babec
Robert Mišković66′
58′ Anthony Kalik
Boureima Hassane Bandé  53′ 34′ 87′
67′ Matar Dieye
Antonio Perera Calderón56′
Ivan Banić
Gonzalo Antonio Collao Villegas
Matthew Steenvoorden
Luka Hujber
58′ Younes Delfi
Erhun Obanor
79′ Toni Fruk
Mauro Perković
79′ Niko Janković
Gonzalo Desio Mugica
57′ Jurica Pršir
Mihael Rovis
67′ Fran Brodić
Miroslav Iličić
Vlatko Stojanovski
Mateo Lisica66′
Martin Šroler
Serder Serderow87′

Arbiter ukarał żółtymi kartkami czterech piłkarzy gości. Przyznał im dwie żółte kartki w pierwszej i dwie w drugiej połowie meczu. Zawodnicy HNK Gorica otrzymali jedną żółtą kartkę w pierwszej i dwie w drugiej części meczu.

Jedenastka HNK Gorica w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.