HNK Gorica - HNK Rijeka 3-4 (0-2). Liga chorwacka - 27. kolejka 1. HNL

W spotkaniu 27. kolejki chorwackiej 1. HNL, które rozegrane zostało 3 kwietnia, zespół HNK Gorica przegrał z HNK Rijeka 3-4 (0-2). Pojedynek odbył się na ŠRC Velika Gorica w Velice Goricy.

A. Čerin 64'

Zespoły zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Zespół HNK Gorica zajmował trzecie, natomiast drużyna HNK Rijeka - czwarte miejsce.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 10 razy. Zespół HNK Gorica wygrał aż siedem razy, zremisował dwa, a przegrał tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu to zawodnicy HNK Rijeka otworzyli wynik. W 11. minucie bramkę zdobył Franko Andrijašević. To już dziesiąte trafienie tego piłkarz w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Robert Murić.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna HNK Rijeka, zdobywając kolejną bramkę. W 13. minucie wynik na 0-2 podwyższył Josip Drmić. Przy zdobyciu bramki po raz kolejny asystował Robert Murić.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę zespół HNK Gorica wyszedł w zmienionym składzie, za Daria Špikicia wszedł Kristijan Lovrić. W 48. minucie żółtą kartką został ukarany Daniel Štefulj, zawodnik HNK Rijeka.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy HNK Rijeka w 50. minucie spotkania, gdy Robert Murić strzelił trzeciego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Asystę przy bramce zanotował Luka Menalo.

W 55. minucie Serge Martinsson-Ngouali został zastąpiony przez Juricę Pršira. W tej samej minucie w drużynie HNK Gorica doszło do zmiany. Sylvanus Nimely wszedł za Anthony'ego Kalika.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 64. minucie wpakował piłkę do siatki rywali Adam Gnezda. Bramka padła po podaniu Josipa Drmicia.

Kibice HNK Gorica nie mogli już doczekać się wprowadzenia Josipa Mitrovicia. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Jiloan Hamad. Posunięcie trenera było słuszne. Josipa Mitrovicia zdobył pierwszą bramkę w 73. minucie spotkania. W 71. minucie w zespole HNK Gorica doszło do zmiany. Ognjen Mudrinski wszedł za Matara Dieyego. W tej samej minucie trener HNK Rijeka postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Sandro Kulenović, a murawę opuścił Josip Drmić.

Piłkarze HNK Gorica szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Josip Mitrović.

W 75. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Franka Andrijaševicia z HNK Rijeka, a w 79. minucie Sylvanusa Nimely'ego z drużyny przeciwnej. W 76. minucie w drużynie HNK Rijeka doszło do zmiany. Robert Mudražija wszedł za Adama Gnezdę.

Niedługo później Ognjen Mudrinski wywołał eksplozję radości wśród kibiców HNK Gorica, zdobywając kolejną bramkę w 83. minucie meczu. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie osiem strzelonych goli. Sytuację bramkową stworzył Kristijan Lovrić.

Na pięć minut przed zakończeniem pojedynku żółtą kartkę otrzymał Stjepan Lončar z zespołu gości.

W 85. minucie do własnej bramki trafił zawodnik HNK Rijeka Nino Galović. W 89. minucie boisko opuścili piłkarze gości: Adrian Liber, Domagoj Pavičić, a na ich miejsce weszli Robert Murić, Luka Menalo.

W 90. minucie żółtą kartkę dostał Aleksandar Jovičić, zawodnik gospodarzy. W doliczonej pierwszej minucie starcia drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Sylvanus Nimely z zespołu gospodarzy i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 79. minucie. Drużynie HNK Gorica zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu HNK Rijeka.

Luka Capan
90′ Aleksandar Jovičić
Nino Galović 85′ (samob.)
Krešimir Krizmanić
Daniel Štefulj48′
55′ Serge-Junior Bertil Nicolas Martinsson-Ngouali
Adam Gnezda Čerin  64′ 76′
71′ Jiloan Hamad
Robert Murić  50′ 89′
46′ Dario Špikić
Luka Menalo89′
Hrvoje Babec
Stjepan Lončar85′
55′ Anthony Kalik
Franko Andrijašević  11′ 75′
71′ Matar Dieye
Ivan Lepinjica
55′ Jurica Pršir
Adrian Liber89′
46′ Kristijan Lovrić
Robert Mudražija76′
71′  73′ Josip Mitrović
Domagoj Pavičić89′
71′  83′ Ognjen Mudrinski
Sandro Kulenović71′
55′ 79′ 90′ Sylvanus Nimely
Sterling Yatékée

Drużyna HNK Gorica w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił czterech zawodników.