HNK Gorica - HNK Rijeka 0-0. Liga chorwacka - 9. kolejka 1. HNL

17 lutego na ŠRC Velika Gorica w Velice Goricy odbył się pojedynek 9. kolejki chorwackiej 1. HNL pomiędzy drużynami HNK Gorica i HNK Rijeka. Spotkanie zakończyło się remisem 0-0.

9. kolejka Chorwacja - 1. HNL
2021-02-17 17:00 | Stadion: ŠRC Velika Gorica | Arbiter: Tihomir Pejin
HNK Gorica
HNK Rijeka
0
0

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Zespół HNK Gorica wygrał aż siedem razy, zremisował raz, a przegrał tylko raz.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom HNK Gorica: Josipowi Mitroviciowi w 12. i Krešimirowi Krizmaniciowi w 40. minucie.

W 55. minucie za Josipa Mitrovicia wszedł Matija Dvorneković. W 57. minucie kartkę otrzymał Albi Doka z zespołu gospodarzy.

Po chwili trener HNK Gorica postanowił wzmocnić formację obronną i w 67. minucie zastąpił zmęczonego Krešimira Krizmanicia. Na boisko wszedł Cheick Keita, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. Chwilę później trener HNK Rijeka postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 71. minucie na plac gry wszedł Domagoj Pavičić, a murawę opuścił Stjepan Lončar. W 76. minucie Sandro Kulenović został zmieniony przez Josipa Drmicia, a za Andryję Vukčevicia wszedł na boisko Daniel Štefulj, co miało wzmocnić jedenastkę HNK Rijeka. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Matara Dieyego na Ognjena Mudrinskiego.

Między 81. a 89. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom HNK Rijeka i jedną drużynie przeciwnej.

Piłkarze HNK Gorica dostali w meczu cztery żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Już w najbliższą sobotę zespół HNK Gorica zawalczy o kolejne punkty w Zagrzebiu. Jego przeciwnikiem będzie Lokomotiva Zagrzeb. Natomiast w niedzielę NK Osijek będzie gościć jedenastkę HNK Rijeka.