HNK Gorica - Hajduk Split 1-1 (1-1). Liga chorwacka - 25. kolejka 1. HNL

W meczu 25. kolejki chorwackiej 1. HNL, który rozegrany został 13 marca, drużyna HNK Gorica zremisowała z Hajdukiem Split 1-1 (1-1). Starcie odbyło się na ŠRC Velika Gorica w Velice Goricy.

J. Atanasov 45'

Zespół HNK Gorica bardzo potrzebował punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Jedenastka ta zajmowała trzecią pozycję i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 10 razy. Zespół HNK Gorica wygrał aż sześć razy, zremisował dwa, a przegrał tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W szóstej minucie do własnej bramki trafił zawodnik Hajduka Split Nihad Mujakić.

Jedyną kartkę w meczu sędzia pokazał Stefanowi Simičowi z jedenastki gości. Była to 35. minuta spotkania.

Piłkarze gości otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 45. minucie na listę strzelców wpisał się Jani Atanasov. Przy zdobyciu bramki pomagał Marko Livaja.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Kibice HNK Gorica nie mogli już doczekać się wprowadzenia Ognjena Mudrinskiego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie aż pięć strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Matar Dieye. W 83. minucie za Matthew Steenvoordena wszedł Nasiru Moro.

W tej samej minucie w zespole HNK Gorica doszło do zmiany. Serge Martinsson-Ngouali wszedł za Sylvanusa Nimely'ego. Chwilę później trener Hajduka Split postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 84. minucie na plac gry wszedł Marin Jakoliš, a murawę opuścił Jairo. W tej samej minucie Stanko Jurić został zmieniony przez Darka Nejašmicia, co miało wzmocnić drużynę Hajduka Split. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Daria Špikicia na Matyję Dvornekovicia.

Mario Vušković
83′ Matthew Steenvoorden
Darko Todorović
90′ Dario Špikić
Jani Atanasov  45′
Kristijan Lovrić
David Čolina
Joey Suk
Marko Livaja
83′ Sylvanus Nimely
Alexander Kačaniklić
77′ Matar Dieye
Luka Škaričić
83′ Nasiru Moro
Kristian Traychev Dimitrov
Jiloan Hamad
Mario Čuić
Anthony Kalik
Darko Nejašmić84′
83′ Serge-Junior Bertil Nicolas Martinsson-Ngouali
Tonio Teklić
90′ Matija Dvorneković
Marin Jakoliš84′
77′ Ognjen Mudrinski
Marin Ljubičić

Arbiter nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Hajduka Split przyznał jedną żółtą.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił czterech zawodników. Natomiast drużyna Hajduka Split w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.