HNK Gorica - Dinamo Zagrzeb 0-3 (0-2). Liga chorwacka - 35. kolejka 1. HNL

16 maja na ŠRC Velika Gorica w Velice Goricy odbył się mecz 35. kolejki chorwackiej 1. HNL pomiędzy drużynami HNK Gorica i Dinamo Zagrzeb. Starcie zakończyło się zwycięstwem Dinamo Zagrzeb 3-0.

M. Gavranović 3',36',90'

Było to spotkanie na szczycie tabeli. Zapowiadał się ciekawy pojedynek, gdyż grały ze sobą trzecia i pierwsza drużyna 1. HNL-u.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 11 razy. Jedenastka Dinamo Zagrzeb wygrała aż 10 razy, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Prawie natychmiast po rozpoczęciu meczu Mario Gavranović wywołał eksplozję radości wśród kibiców Dinamo Zagrzeb, zdobywając bramkę w trzeciej minucie spotkania. To już czternaste trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę zanotował Marko Tolić.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Dinamo Zagrzeb w 36. minucie spotkania, gdy Mario Gavranović strzelił drugiego gola. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Lirim Kastrati.

Na drugą połowę zespół HNK Gorica wyszedł w zmienionym składzie, za Jiloana Hamada wszedł Kristijan Lovrić. Także drużyna Dinamo Zagrzeb rozpoczęła w zmienionym składzie, za Arijana Ademiego wszedł Lovro Majer. A kibice HNK Gorica nie mogli już doczekać się wprowadzenia Josipa Mitrovicia. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 16 razy i ma na koncie aż cztery zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Matija Dvorneković.

W 61. minucie Hrvoje Babec zastąpił Juricę Pršira. Niedługo później trener Dinamo Zagrzeb postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 75. minucie na plac gry wszedł Bruno Petković, a murawę opuścił Lirim Kastrati. Na 11 minut przed zakończeniem meczu w jedenastce HNK Gorica doszło do zmiany. Cheick Keita wszedł za Krešimira Krizmanicia.

W 87. minucie arbiter wskazał na jedenasty metr, ale bramkarz wykazał się świetną interwencją broniąc strzał. Niewykorzystany karny na pewno nie pomógł drużynie w odbudowywaniu morale. Jedyną kartkę w meczu sędzia przyznał Martinowi Baturinie z Dinamo Zagrzeb. Była to 90. minuta starcia.

W trzeciej minucie doliczonego czasu pojedynku swoją trzecią bramkę w tym meczu zdobył Mario Gavranović z Dinamo Zagrzeb. Asystę przy golu zanotował Bruno Petković.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 0-3.

Dino Perić74′
79′ Krešimir Krizmanić
Bartol Franjić
Serge Junior Martinsson-Ngouali
Arijan Ademi46′
46′ Jiloan Hamad
Lirim Kastrati75′
Dario Špikić
Mislav Oršić62′
61′ Hrvoje Babec
Josip Mišić
61′ Matija Dvorneković
Marko Tolić61′
69′ Ognjen Mudrinski
Mario Gavranović  3′, 36′, 90′
Leon Išek
Renato Josipović
79′ Cheick Keita
Stefan Milić
Nasiru Moro
Stefan Ristovski74′
Younes Delfi
Martin Baturina61′ 90′
61′ Jurica Pršir
Luka Ivanušec
69′ Matar Dieye
Kristijan Jakić
46′ 87′ (k.) Kristijan Lovrić
Lovro Majer46′
61′ Josip Mitrović
Ivan Šaranić62′
Sylvanus Nimely
Bruno Petković75′

Drużyna HNK Gorica miała dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Arbiter nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Dinamo Zagrzeb pokazał jedną żółtą.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.