Hajduk Split - Varteks Varażdin 2-0 (2-0). Liga chorwacka - 24. kolejka 1. HNL

W spotkaniu 24. kolejki chorwackiej 1. HNL, które rozegrane zostało 6 marca, zespół Hajduka Split wygrał z Varteksem Varażdin 2-0 (2-0). Starcie odbyło się na Stadionie Poljud.

K. Memija 45' (samob.)

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 60 pojedynków zespół Hajduka Split wygrał 40 razy i zanotował 11 porażek oraz dziewięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. David Čolina wywołał eksplozję radości wśród kibiców Hajduka Split, zdobywając bramkę w ósmej minucie pojedynku.

Od 19. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Varteksa Varażdin i jedną drużynie przeciwnej.

W piątej minucie doliczonego czasu bramkę samobójczą strzelił zawodnik Varteksa Varażdin Kerim Memija. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-0.

Drugą połowę zespół Varteksa Varażdin rozpoczął w zmienionym składzie, za Kerima Memiję, Mateja Senicia weszli Nikola Tkalčić, Jessie Guera. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy arbiter przyznał żółtą kartkę Stankowi Juriciowi z Hajduka Split.

W 61. minucie Alexander Kačaniklić został zastąpiony przez Jaira. Trener Hajduka Split wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Janiego Atanasova. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Stanko Jurić. Niestety w 68. minucie meczu Dinko Horkaš bramkarz Varteksa Varażdin z powodu kontuzji musiał opuścić boisko. Trenerowi nie zostało nic innego, jak na jego miejsce między słupkami postawić Olivera Zelenikę - rezerwowego bramkarza drużyny.

W tej samej minucie Jorgo Pëllumbi został zmieniony przez Leona Benkę, a za Igora Postonjskiego wszedł na boisko Ivan Posavec, co miało wzmocnić zespół Varteksa Varażdin. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Mehmeta Nayira na Marina Jakoliša w 87. minucie. W 74. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Marca Fossatiego z Hajduka Split, a w 86. minucie Jessie Guerę z drużyny przeciwnej. W 88. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Marco Fossati osłabiając drużynę gospodarzy. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 74. minucie.

W samej końcówce starcia żółtą kartkę dostał Leon Benko, zawodnik gości. Jessie Guera z Varteksa Varażdin w doliczonej pierwszej minucie spotkania dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę, osłabiając swoją drużynę. Wcześniej ten piłkarz został ukarany w 86. minucie.

Marko Stolnik
50′ 61′ Stanko Jurić
Kerim Memija 45′ (samob.) 46′
Darko Todorović
Igor Postonjski69′
 8′ David Čolina
Matej Senić42′ 46′
74′ 88′ Marco Ezio Fossati
Itsuki Urata
61′ Alexander Kačaniklić
Gabrijel Boban
87′ Mehmet Umut Nayir
Jorge Leonardo Obregón Rojas
45′ Marko Livaja
Ivan Posavec69′
61′ Jani Atanasov
Leonard Vuk
61′ Jairo de Macedo da Silva
Leon Benko68′ 89′
87′ Marin Jakoliš
Dominik Glavina

Piłkarze Hajduka Split otrzymali w meczu trzy żółte kartki i jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy cztery żółte oraz jedną czerwoną.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Varteksa Varażdin w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników.