Hajduk Split - NK Osijek 1-2 (0-0). Liga chorwacka - 2. kolejka 1. HNL

25 lipca na Stadionie Poljud odbył się mecz 2. kolejki chorwackiej 1. HNL pomiędzy drużynami Hajduka Split i NK Osijek. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem NK Osijek 2-1. Na stadionie zasiadło 9 486 widzów.

M. Pilj 87'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 87 pojedynków drużyna Hajduka Split wygrała 43 razy i zanotowała 23 porażki oraz 21 remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Między 11. a 39. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Hajduka Split i jedną drużynie przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Na drugą połowę zespół Hajduka Split wyszedł w zmienionym składzie, za Marina Ljubičicia wszedł Jairo. Także w drużynie NK Osijek w czasie przerwy zaszły zmiany, za Mihaela Žapera wszedł Vedran Jugović. W 55. minucie arbiter ukarał kartką Josipa Vukovicia, piłkarza Hajduka Split.

Dopiero w drugiej połowie Marko Livaja wywołał eksplozję radości wśród kibiców Hajduka Split, zdobywając bramkę w 63. minucie spotkania.

Jedenastka NK Osijek otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki szybko przyniosły efekt. W 66. minucie Mario Jurčevič wyrównał wynik meczu.

Chwilę później trener NK Osijek postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 70. minucie zastąpił zmęczonego Damjana Bohara. Na boisko wszedł Marin Pilj, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W tej samej minucie Šime Gržan został zastąpiony przez Petara Bočkaja. Między 71. a 85. minutą, boisko opuścili piłkarze Hajduka Split: Gergo Lovrencsics, Jan Mlakar, Emir Sahiti, na ich miejsce weszli: Lumbardh Dellova, Jani Atanasov, Dimitrios Diamantakos. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Darka Nejašmicia, Ramóna Miereza zajęli: Amer Hiroš, Antonio Mance.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników NK Osijek w 87. minucie spotkania, gdy Marin Pilj strzelił drugiego gola. W 89. minucie w drużynie Hajduka Split doszło do zmiany. Kristian Traychev wszedł za Maria Vuškovicia.

W szóstej minucie doliczonego czasu gry kartkę otrzymał Jani Atanasov z zespołu gospodarzy. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-2.

Ivica Ivušić
71′ Gergo Lovrencsics
Mato Miloš
39′ 89′ Mario Vušković
Mile Škorić11′
Stefan Simič
Danijel Lončar
David Čolina
Mario Jurčevič  66′
55′ Josip Vuković
Mihael Žaper46′
71′ Emir Sahiti
László Kleinheisler
79′ Jan Mlakar
Darko Nejašmić71′
23′ Filip Krovinović
Šime Gržan70′
 63′ 25′ Marko Livaja
Ramón Nazareno Mierez85′
46′ Marin Ljubičić
Damjan Bohar70′
Josip Posavec
Marko Malenica
71′ Lumbardh Dellova
Slavko Bralić
Ivan Dolček
Yevgen Cheberko
89′ Kristian Traychev Dimitrov
Petar Bočkaj70′
79′ 90′ Jani Atanasov
Amer Hiroš71′
Mario Čuić
Vedran Jugović46′
Samuel Emem Eduok
Merveille Valthy Streeker Ndockyt
46′ Jairo de Macedo da Silva
Marin Pilj70′  87′
71′ Dimitrios Diamantakos
Antonio Mance85′

Piłkarze Hajduka Split obejrzeli w meczu pięć żółtych kartek, a ich przeciwnicy jedną.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.