Hajduk Split - HNK Šibenik 1-0 (0-0). Liga chorwacka - 26. kolejka 1. HNL

W starciu 26. kolejki chorwackiej 1. HNL, które rozegrane zostało 20 marca, zespół Hajduka Split zwyciężył z HNK Sibenik 1-0 (0-0). Pojedynek odbył się na Stadionie Poljud.

M. Ljubičić 72'

Zespoły zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Zespół Hajduka Split zajmował piątą, natomiast drużyna HNK Sibenik - szóstą pozycję.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 36 razy. Zespół Hajduka Split wygrał aż 26 razy, zremisował pięć, a przegrał tylko pięć.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie dostał Karlo Bilić z HNK Sibenik. Była to 39. minuta spotkania.

W 50. minucie sędzia przyznał żółtą kartkę Deniemu Juriciowi z zespołu gości. W 62. minucie Tonio Teklić został zastąpiony przez Marina Ljubičicia.

A trener HNK Sibenik wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Isnika Alimiego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy. Murawę musiał opuścić Prince Ampem.

Jedyną bramkę meczu zdobył Marin Ljubičić dla drużyny Hajduka Split. Bramka padła w tej samej minucie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Mario Vušković.

Na kwadrans przed zakończeniem meczu arbiter pokazał żółtą kartkę Isnikowi Alimiemu, piłkarzowi HNK Sibenik. W 75. minucie boisko opuścili piłkarze gości: Ignacio Bailone, Suad Sahiti, a na ich miejsce weszli Deni Jurić, Emir Sahiti. Chwilę później trener Hajduka Split postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 76. minucie zastąpił zmęczonego Stipe'a Biuka. Na boisko wszedł Jani Atanasov, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Isnik Alimi z HNK Sibenik w 77. minucie dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. Wcześniej został on ukarany w 75. minucie. W 81. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Suada Sahitiego z HNK Sibenik, a w 83. minucie Maria Vuškovicia z drużyny przeciwnej. Na dziewięć minut przed zakończeniem pojedynku w zespole HNK Sibenik doszło do zmiany. Álvaro Martín wszedł za Josipa Kvesicia.

Lovre Rogić
83′ Mario Vušković
Martin Pajić
76′ Stipe Biuk
Marko Bulat
62′ Tonio Teklić
Isnik Alimi65′ 75′ 77′
76′ Jani Atanasov
Ignacio Daniel Bailone75′
62′  72′ Marin Ljubičić
Ivan Laća

Drużyna Hajduka Split była w posiadaniu piłki przez 62 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy gości otrzymali w meczu cztery żółte kartki oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy jedną żółtą.

Zespół Hajduka Split w drugiej połowie wymienił dwóch graczy. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.