Hajduk Split - HNK Rijeka 1-2 (1-1). Liga chorwacka - 14. kolejka 1. HNL

W pojedynku 14. kolejki chorwackiej 1. HNL, który rozegrany został 6 grudnia, drużyna Hajduka Split przegrała z HNK Rijeka 1-2 (1-1). Mecz odbył się na Stadionie Poljud.

L. Menalo 69'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 79 spotkań jedenastka HNK Rijeka wygrała 28 razy i zanotowała tyle samo porażek oraz 23 remisy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu piłkarze Hajduka Split nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 10. minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Mijo Caktaš. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Piłkarze gości odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 40. minucie gola wyrównującego strzelił Stjepan Lončar.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Na drugą połowę jedenastka Hajduka Split wyszła w zmienionym składzie, za Marina Jakoliša wszedł Darko Todorović. Kibice Hajduka Split nie mogli już doczekać się wprowadzenia Darka Nejašmicia. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Ádám Gyurcsó.

W 48. minucie kartkę dostał Stefan Simič, zawodnik Hajduka Split. Trener HNK Rijeka postanowił zagrać agresywniej. W 60. minucie zmienił pomocnika Roberta Muricia i na pole gry wprowadził napastnika Lukę Menalę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem kartkę otrzymał Mijo Caktaš z Hajduka Split.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę HNK Rijeka przyniosły efekt bramkowy. W 69. minucie Luka Menalo dał prowadzenie swojemu zespołowi.

W 70. minucie Stanko Jurić został zmieniony przez Dimitriosa Diamantakosa. Trenerzy obu jedenastek postanowili odświeżyć składy w 82. minucie, w jedenastce Hajduka Split za Jaira wszedł Jani Atanasov, a w drużynie HNK Rijeka Sandro Kulenović zmienił João Escovala. W 85. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Ivana Dolčeka z Hajduka Split, a w pierwszej minucie doliczonego czasu pojedynku Ivana Nevisticia z drużyny przeciwnej.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-2.

Ivan Nevistić90′
46′ Marin Jakoliš
Luka Capan
Kristian Traychev Dimitrov
Hrvoje Smolčić
47′ Stefan Simič
Nino Galović
85′ Ivan Dolček
Ivan Tomečak
82′ Jairo de Macedo da Silva
Franko Andrijašević
Bassel Zakaria Jradi
Stjepan Lončar  40′
 9′ (k.) 60′ Mijo Caktaš
Daniel Štefulj
46′ Ádám Gyurcsó
Tibor Halilović
70′ Stanko Jurić
Zoran Arsenić
46′ Darko Todorović
Filip Braut
Mario Vušković
João Rodrigo Pereira Escoval83′
82′ Jani Atanasov
Darko Velkovski
46′ Darko Nejašmić
Ivan Lepinjica
Ivan Brnić
Luka Menalo60′  69′
70′ Dimitrios Diamantakos
Sterling Yatékée

Piłkarze Hajduka Split obejrzeli w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Zespół Hajduka Split w drugiej połowie wymienił czterech zawodników. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.