Hajduk Split - HNK Gorica 4-0 (4-0). Liga chorwacka - 34. kolejka 1. HNL

12 maja na Stadionie Poljud odbył się mecz 34. kolejki chorwackiej 1. HNL pomiędzy drużynami Hajduka Split i HNK Gorica. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Hajduka Split 4-0.

S. Biuk 39'

Zespół HNK Gorica bardzo potrzebował punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Jedenastka ta zajmowała trzecią pozycję i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 11 razy. Zespół HNK Gorica wygrał aż sześć razy, zremisował trzy, a przegrał tylko dwa.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. W siódmej minucie za Kristiana Traycheva wszedł Vicko Ševelj.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Hajduka Split w 13. minucie spotkania, gdy Mario Vušković strzelił pierwszego gola.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka Hajduka Split, zdobywając kolejną bramkę. W 16. minucie wynik na 2-0 podwyższył Alexander Kačaniklić. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Stipe Biuk.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Hajduka Split w 23. minucie spotkania, gdy Marko Livaja strzelił z karnego trzeciego gola. W 33. minucie kartkę dostał Musa Muhammed, zawodnik gości.

Niedługo później Stipe Biuk wywołał eksplozję radości wśród kibiców Hajduka Split, zdobywając kolejną bramkę w 39. minucie starcia. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Mario Vušković.

W 41. minucie arbiter pokazał kartkę Krešimirowi Krizmaniciowi z zespołu gości. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4-0.

Drugą połowę drużyna HNK Gorica rozpoczęła w zmienionym składzie, za Musę Muhammeda wszedł Albi Doka. Kibice HNK Gorica nie mogli już doczekać się wprowadzenia Matyję Dvornekovicia. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 23 razy. Murawę musiał opuścić Sylvanus Nimely.

Trener Hajduka Split postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 57. minucie na plac gry wszedł Jairo, a murawę opuścił Alexander Kačaniklić. Między 70. a 88. minutą, boisko opuścili zawodnicy HNK Gorica: Matthew Steenvoorden, Jiloan Hamad, Matija Dvorneković, na ich miejsce weszli: Jurica Pršir, Kristijan Lovrić, Josip Mitrović. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Stipe'a Biuka, Mehmeta Nayira zajęli: Marin Jakoliš, Dimitrios Diamantakos.

Musa Muhammed33′ 46′
 13′ Mario Vušković
Nasiru Moro
7′ Kristian Traychev Dimitrov
Aleksandar Jovičić
David Čolina
Krešimir Krizmanić41′
Stanko Jurić
Matthew Steenvoorden70′
 16′ 57′ Alexander Kačaniklić
Jiloan Hamad71′
 39′ 74′ Stipe Biuk
Dario Špikić
Marco Ezio Fossati
Hrvoje Babec
 23′ (k.) Marko Livaja
Sylvanus Nimely46′
74′ Mehmet Umut Nayir
Matar Dieye
Josip Posavec
Leon Išek
Dino Skorup
Albi Doka46′
7′ Vicko Ševelj
Younes Delfi
Jani Atanasov
Jurica Pršir70′
Tonio Teklić
Matija Dvorneković46′ 88′
57′ Jairo de Macedo da Silva
Kristijan Lovrić71′
74′ Dimitrios Diamantakos
Josip Mitrović88′
74′ Marin Jakoliš
Ognjen Mudrinski
Marin Ljubičić
Josip Ivan Zorica

Sędzia nie ukarał piłkarzy Hajduka Split żadną kartką, natomiast zawodnikom gości przyznał dwie żółte.

Drużyna Hajduka Split wymieniła czterech graczy. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.