Hajduk Split - Dinamo Zagrzeb 1-1 (1-1). Liga chorwacka - 22. kolejka 1. HNL

5 maja na Stadionie Poljud odbyło się starcie 22. kolejki chorwackiej 1. HNL pomiędzy drużynami Hajduka Split i Dinamo Zagrzeb. Mecz zakończył się remisem 1-1.

L. Majer 16'

Drużyna Dinamo Zagrzeb bardzo potrzebowała punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Jedenastka ta zajmowała pierwsze miejsce i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 88 razy. Zespół Dinamo Zagrzeb wygrał aż 44 razy, zremisował 21, a przegrał tylko 23.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu zawodnicy Dinamo Zagrzeb nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. Po kwadransie gry na listę strzelców wpisał się Lovro Majer. To już siódme trafienie tego piłkarz w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Bruno Petković.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Kristijanowi Jakiciowi z Dinamo Zagrzeb. Była to 25. minuta starcia.

Drużyna Dinamo Zagrzeb niedługo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to 28 minut, zespół gospodarzy doprowadził do remisu. Bramkę zdobył Marko Livaja. To pierwsza bramka tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Na drugą połowę drużyna Dinamo Zagrzeb wyszła w zmienionym składzie, za Lukę Ivanušec wszedł Lirim Kastrati. Na drugą połowę jedenastka Hajduka Split wyszła w zmienionym składzie, za Marina Ljubičicia wszedł Dimitrios Diamantakos.

W 59. minucie kartkę otrzymał Stefan Simič z drużyny gospodarzy. W 61. minucie Lovro Majer został zmieniony przez Josipa Mišicia. W 66. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Rasmusa Lauritsena z Dinamo Zagrzeb, a w 69. minucie Marca Fossatiego z drużyny przeciwnej.

Kibice Dinamo Zagrzeb nie mogli już doczekać się wprowadzenia Marka Tolicia. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 14 razy i ma na koncie aż cztery strzelone gole. Murawę musiał opuścić Kristijan Jakić. W doliczonej pierwszej minucie pojedynku w drużynie Dinamo Zagrzeb doszło do zmiany. Izet Hajrović wszedł za Mislava Oršicia. W drugiej połowie nie padły gole.

Rasmus Lauritsen66′
59′ Stefan Simič
Kristijan Jakić25′ 74′
69′ Marco Ezio Fossati
Mislav Oršić90′
 44′ Marko Livaja
Lovro Majer  16′ 61′
46′ Marin Ljubičić
Josip Mišić61′
46′ Dimitrios Diamantakos
Marko Tolić74′
Marin Jakoliš
Izet Hajrović90′
Mehmet Umut Nayir
Lirim Kastrati46′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła jednego gracza. Natomiast zespół Dinamo Zagrzeb w drugiej połowie wymienił czterech zawodników.