Dinamo Zagrzeb - Varteks Varażdin 4-0 (2-0). Liga chorwacka - 16. kolejka 1. HNL

W spotkaniu 16. kolejki chorwackiej 1. HNL, które rozegrane zostało 19 grudnia, jedenastka Dinamo Zagrzeb wysoko wygrała z Varteksem Varażdin 4-0 (2-0). Pojedynek odbył się na Stadionie Maksimir w Zagrzebiu.

I. Hajrović 90'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 57 razy. Zespół Dinamo Zagrzeb wygrał aż 39 razy, zremisował siedem, a przegrał tylko 11.

Od pierwszych minut zespół Dinamo Zagrzeb zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Varteksa Varażdin była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Mislav Oršić wywołał eksplozję radości wśród kibiców Dinamo Zagrzeb, zdobywając bramkę w 23. minucie starcia. To już siódme trafienie tego piłkarz w sezonie.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Dinamo Zagrzeb w 31. minucie spotkania, gdy Bruno Petković strzelił drugiego gola. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 64. minucie Mijo Šabić został zastąpiony przez Karla Lusaveca. W tej samej minucie w jedenastce Varteksa Varażdin doszło do zmiany. Fran Cerovčec wszedł za Matyję Kolaricia.

Chwilę później trener Dinamo Zagrzeb postanowił wzmocnić linię pomocy i w 69. minucie zastąpił zmęczonego Lovra Majera. Na boisko wszedł Niko Janković, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W tej samej minucie w drużynie Dinamo Zagrzeb doszło do zmiany. Lirim I wszedł za Maria Gavranovicia. W 71. minucie sędzia pokazał kartkę Nevenowi Đuraskowi z zespołu gości.

W 79. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Bruno Petković z Dinamo Zagrzeb. Między 80. a 88. minutą, boisko opuścili piłkarze Dinamo Zagrzeb: Luka Ivanušec, Kristijan Jakić, Mislav Oršić, na ich miejsce weszli: Marko Tolić, Josip Mišić, Izet Hajrović. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Agona Eleziego, Jorge Obregóna zajęli: Luka Mezga, Borna Petrović.

Na osiem minut przed zakończeniem meczu kartką został ukarany Josip Mišić, zawodnik Dinamo Zagrzeb.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Dinamo Zagrzeb w 90. minucie spotkania, gdy Izet Hajrović strzelił czwartego gola. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 4-0.

Ivan Posavec
80′ Luka Ivanušec
Nikola Tkalčić
80′ Kristijan Jakić
Neven Đurasek71′
69′ Lovro Majer
Agon Elezi84′
69′ Mario Gavranović
Jorge Leonardo Obregón Rojas88′
 23′ 80′ Mislav Oršić
Mijo Šabić64′
 31′, 79′ (k.) Bruno Petković
Luka Mezga84′
69′ Niko Janković
Leon Benko
80′ 82′ Josip Mišić
Ivan Delić
80′ Marko Tolić
Borna Petrović88′
80′  90′ Izet Hajrović
Leon Belcar
69′ Lirim Kastrati
Karlo Lusavec64′

Zespół Dinamo Zagrzeb był w posiadaniu piłki przez 79 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym meczu.

Jedenastka Dinamo Zagrzeb zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Zawodnicy obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Drużyna Dinamo Zagrzeb w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił czterech zawodników.