Dinamo Zagrzeb - Hrvatski Nogometni Klub Hajduk Split 4-1 (0-1). Liga - 5. kolejka

W pojedynku 5. kolejki SuperSport HNL, który rozegrany został 13 sierpnia, drużyna Dinamo Zagrzeb wygrała z Hajdukiem Split 4-1 (0-1). Mecz na Stadionie Maksimir obejrzało 14 031 widzów.

W  pojedynku 5. kolejki  SuperSport HNL, który rozegrany został 13 sierpnia, drużyna Dinamo Zagrzeb wygrała  z Hajdukiem Split  4-1 (0-1). Mecz na Stadionie Maksimir obejrzało 14 031 widzów.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 42 spotkania zespół Dinamo Zagrzeb wygrał 22 razy i zanotował osiem porażek oraz 12 remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 16. minucie kartką został ukarany Lukas Grgic, zawodnik Hajduka Split.

Wysiłki podejmowane przez zespół Hajduka Split w końcu przyniosły efekt bramkowy. W ostatniej minucie pierwszej połowy bramkę zdobył Jani Atanasov. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Marko Livaja.

W tej samej minucie kartkę dostał Jani Atanasov z jedenastki Hajduka Split. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Hajduka Split.

W 59. minucie arbiter pokazał kartkę Markowi Livai, piłkarzowi Hajduka Split. W 60. minucie za Janiego Atanasova wszedł Josip Vukovic.

Martin Baturina wywołał eksplozję radości wśród kibiców Dinamo Zagrzeb, zdobywając bramkę w 61. minucie pojedynku. Przy strzeleniu gola pomógł Bruno Petkovic.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Dinamo Zagrzeb w 64. minucie spotkania, gdy Arijan Ademi strzelił drugiego gola. W następstwie utraty gola trener Hajduka Split postanowił zagrać agresywniej. W 71. minucie zmienił pomocnika Lukasa Grgica i na pole gry wprowadził napastnika Emira Sahitiego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

Na dziewięć minut przed zakończeniem starcia sędzia przyznał kartkę Martinowi Baturinie z Dinamo Zagrzeb.

Drużyna Hajduka Split ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Dinamo Zagrzeb, zdobywając kolejną bramkę. W 84. minucie na listę strzelców wpisał się Amer Gojak.

Chwilę później trener Dinamo Zagrzeb postanowił bronić wyniku. W 88. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Martina Baturinę wszedł Rasmus Lauritsen, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Dinamo Zagrzeb utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę zespołowi Dinamo Zagrzeb udało się strzelić gola i wygrać.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W doliczonym czasie gry wynik na 4-1 podwyższył Mislav Orsic.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4-1.

Drużyna Dinamo Zagrzeb zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała 15 celnych strzałów.

Piłkarze Dinamo Zagrzeb otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy trzy.

Jedenastka Dinamo Zagrzeb w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast zespół Hajduka Split w drugiej połowie wymienił pięciu graczy.