Dinamo Zagrzeb - Hrvatski Nogometni Klub Hajduk Split 3-1 (0-0). Liga - 36. kolejka

21 maja na Stadionie Maksimir odbył się mecz 36. kolejki 1. HNL pomiędzy drużynami Dinamo Zagrzeb i Hajduka Split. Starcie zakończyło się zwycięstwem Dinamo Zagrzeb 3-1. Na stadionie stawiło się 18 353 widzów.

21 maja  na Stadionie Maksimir odbył się mecz  36. kolejki  1. HNL pomiędzy drużynami Dinamo Zagrzeb  i Hajduka Split. Starcie zakończyło się zwycięstwem Dinamo Zagrzeb 3-1. Na stadionie stawiło się 18 353 widzów.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 40 razy. Jedenastka Dinamo Zagrzeb wygrała aż 21 razy, zremisowała 11, a przegrała tylko osiem.

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Asystę przy golu zanotował Sadegh Moharrami.

Bruno Petkovic wywołał eksplozję radości wśród kibiców Dinamo Zagrzeb, zdobywając bramkę w 53. minucie spotkania. W 61. minucie Emir Sahiti zastąpił Marka Livaję.

Między 61. a 84. minutą, boisko opuścili zawodnicy Hajduka Split : Josip Vukovic, Francisco Ferreira, Dario Melnjak, Marin Ljubicic, na ich miejsce weszli: Lukas Grgic, Stefan Simic, David Colina, Jan Mlakar. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Daria Spikica, Arijana Ademiego zajęli: Luka Menalo, Amer Gojak.

Piłkarze Hajduka Split w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W 90. minucie bramkę pocieszenia zdobył Marko Livaja. Asystę zanotował Filip Krovinovic.

W tej samej minucie w zespole Dinamo Zagrzeb doszło do zmiany. Martin Baturina wszedł za Lukę Ivanusca.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W tej samej minucie wynik ustalił Mislav Orsic. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Martin Baturina.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Dinamo Zagrzeb w 90. minucie spotkania, gdy Martin Baturina strzelił trzeciego gola. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-1.

Sędzia nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Zespół Dinamo Zagrzeb w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Hajduka Split w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.