Dinamo Zagrzeb - HNK Gorica 1-0 (0-0). Liga chorwacka - 26. kolejka 1. HNL

W spotkaniu 26. kolejki chorwackiej 1. HNL, które rozegrane zostało 21 marca, drużyna Dinamo Zagrzeb wygrała z HNK Gorica 1-0 (0-0). Pojedynek odbył się na Stadionie Maksimir w Zagrzebiu.

B. Petković 47'

Było to starcie na szczycie tabeli. Zapowiadał się ciekawy mecz, gdyż grały ze sobą pierwsza i trzecia jedenastka 1. HNL-u.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 10 razy. Drużyna Dinamo Zagrzeb wygrała aż dziewięć razy, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 13. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Musę Muhammeda z HNK Gorica, a w 19. minucie Brunona Petkovicia z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Dinamo Zagrzeb w 47. minucie spotkania, gdy Bruno Petković strzelił pierwszego gola. To już siódme trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy strzeleniu gola asystował Stefan Ristovski.

W 51. minucie sędzia przyznał kartkę Marijanowi Čabrai z Dinamo Zagrzeb. W 53. minucie w jedenastce HNK Gorica doszło do zmiany. Sylvanus Nimely wszedł za Joeya Suka. Niedługo później trener Dinamo Zagrzeb postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 64. minucie na plac gry wszedł Iyayi Atiemwen, a murawę opuścił Luka Ivanušec.

W tej samej minucie za Kristijana Jakicia wszedł Bartol Franjić. W 65. minucie w zespole HNK Gorica doszło do zmiany. Cheick Keita wszedł za Matthew Steenvoordena. Kibice HNK Gorica nie mogli już doczekać się wprowadzenia Matyję Dvornekovicia. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 18 razy. Murawę musiał opuścić Dario Špikić.

Od 68. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom HNK Gorica i jedną drużynie przeciwnej. Od 73 minuty boisko opuścili zawodnicy Dinamo Zagrzeb: Bruno Petković, Lovro Majer, Mislav Oršić, na ich miejsce weszli: Mario Gavranović, Arijan Ademi, Marko Tolić. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Kristijana Lovricia, Anthony'ego Kalika zajęli: Jiloan Hamad, Serge Martinsson-Ngouali.

Aleksandar Jovičić
51′ Marijan Čabraja
Krešimir Krizmanić
64′ Kristijan Jakić
Joey Suk53′
64′ Luka Ivanušec
Dario Špikić65′
90′ Mislav Oršić
Kristijan Lovrić73′
90′ Josip Mišić
Hrvoje Babec79′
82′ Lovro Majer
Anthony Kalik73′
 47′ 19′ 81′ Bruno Petković
Cheick Keita65′
82′ Arijan Ademi
Nasiru Moro
64′ Iyayi Believe Atiemwen
Jiloan Hamad73′
64′ Bartol Franjić
Serge-Junior Bertil Nicolas Martinsson-Ngouali73′
90′ Marko Tolić
Matija Dvorneković65′ 68′
81′ Mario Gavranović
Josip Mitrović
Lirim Kastrati
Sylvanus Nimely53′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom gości w pierwszej połowie, a w drugiej trzy. Zawodnicy drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dwie.

Obie drużyny wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.