Dinamo Zagrzeb - Hajduk Split 2-0 (2-0). Liga chorwacka - 31. kolejka 1. HNL

W pojedynku 31. kolejki chorwackiej 1. HNL, który rozegrany został 25 kwietnia, zespół Dinamo Zagrzeb zwyciężył z Hajdukiem Split 2-0 (2-0). Starcie odbyło się na Stadionie Maksimir w Zagrzebiu.

Lirim Kastrati 35'

Drużyna Dinamo Zagrzeb bardzo potrzebowała punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Zespół ten zajmował pierwszą pozycję i był zdecydowanym faworytem spotkania.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 87 razy. Jedenastka Dinamo Zagrzeb wygrała aż 43 razy, zremisowała 21, a przegrała tylko 23.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Dinamo Zagrzeb w 21. minucie spotkania, gdy Bruno Petković strzelił z karnego pierwszego gola. To już dziewiąte trafienie tego piłkarz w sezonie.

Drużyna Hajduka Split ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. Na 10 minut przed zakończeniem pierwszej połowy wynik na 2-0 podwyższył Lirim Kastrati. To pierwszy gol tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Przy zdobyciu bramki asystował Bruno Petković.

W 40. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Bartola Franjicia z Dinamo Zagrzeb, a w 45. minucie Stefana Simiča z drużyny przeciwnej. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę drużyna Hajduka Split rozpoczęła w zmienionym składzie, za Mehmeta Nayira wszedł Dimitrios Diamantakos. Drugą połowę zespół Dinamo Zagrzeb rozpoczął w zmienionym składzie, za Lovra Majera wszedł Josip Mišić.

W 61. minucie Bartol Franjić został zmieniony przez Mislava Oršicia. W 68. minucie w drużynie Hajduka Split doszło do zmiany. Marin Ljubičić wszedł za Nihada Mujakicia. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartką został ukarany Bruno Petković, piłkarz Dinamo Zagrzeb.

Chwilę później trener Dinamo Zagrzeb postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 74. minucie na plac gry wszedł Iyayi Atiemwen, a murawę opuścił Lirim Kastrati. W tej samej minucie w zespole Dinamo Zagrzeb doszło do zmiany. Kristijan Jakić wszedł za Lukę Ivanušeca. A kibice Hajduka Split nie mogli już doczekać się wprowadzenia Janiego Atanasova. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Dimitrios Diamantakos.

W 90. minucie w jedenastce Dinamo Zagrzeb doszło do zmiany. Marko Tolić wszedł za Arijana Ademiego. W doliczonej trzeciej minucie spotkania sędzia pokazał kartkę Stankowi Juriciowi z Hajduka Split. W drugiej połowie nie padły bramki.

Jairo de Macedo da Silva
90′ Arijan Ademi
Marco Ezio Fossati
74′ Luka Ivanušec
David Čolina
 35′ 74′ Lirim Kastrati
Stanko Jurić90′
40′ 61′ Bartol Franjić
Alexander Kačaniklić
46′ Lovro Majer
Mehmet Umut Nayir46′
 21′ (k.) 71′ Bruno Petković
Dino Skorup
74′ Iyayi Believe Atiemwen
Vicko Ševelj
74′ Kristijan Jakić
Jani Atanasov89′
46′ Josip Mišić
Tonio Teklić
90′ Marko Tolić
Dimitrios Diamantakos46′ 89′
Izet Hajrović
Marin Jakoliš
61′ Mislav Oršić
Marin Ljubičić68′

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy w pierwszej połowie, w drugiej również jedną. Piłkarze drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej także jedną.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast zespół Hajduka Split w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.