29. kolejka 1. HNL: Lokomotiva Zagrzeb - Hajduk Split 0-1 (0-0)

W spotkaniu 29. kolejki chorwackiej 1. HNL, które rozegrane zostało 14 kwietnia, zespół Lokomotivy Zagrzeb przegrał z Hajdukiem Split 0-1 (0-0). Mecz na Stadionie Kranjčevićeva w Zagrzebiu obejrzało 2 410 widzów.

29. kolejka Chorwacja - 1. HNL
2019-04-14 19:00 | Stadion: Stadion Kranjčevićeva | Widzów: 2410 | Arbiter: I. Bebek
Lokomotiva Zagrzeb
Hajduk Split
0
1
Jairo 80'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 35 pojedynków jedenastka Hajduka Split wygrała 19 razy i zanotowała siedem porażek oraz dziewięć remisów.

Już w pierwszych minutach drużyna Hajduka Split próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 55. minucie sędzia przyznał kartkę Ante Majstoroviciowi z jedenastki gospodarzy. W 59. minucie Ante Palaversa został zmieniony przez Françeska Tahiraja.

W tej samej minucie trener Hajduka Split postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Bassel Jradi, a murawę opuścił Stanko Jurić. A trener Lokomotivy Zagrzeb wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Domagoja Drožđeka. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Myrto Uzuni.

Pod koniec meczu jedyną bramkę meczu zdobył Jairo dla jedenastki Hajduka Split. Bramka padła w tej samej minucie. To już jedenaste trafienie tego piłkarza w sezonie.

W 82. minucie Mario Burić został zmieniony przez Nevena Đuraska, a za Kristijana Jakicia wszedł na boisko Matko Babić, co miało wzmocnić drużynę Lokomotivy Zagrzeb. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ádáma Gyurcsó na Anthony'ego Kalika. W 89. minucie kartkę dostał Lirim Kastrati, zawodnik gospodarzy.

Oleksandr Svatok
55′ Ante Majstorović
Hamza Barry
82′ Mario Burić
Ádám Gyurcsó90′
Luka Ivanušec
Stanko Jurić59′
82′ Kristijan Jakić
Darko Nejašmić
89′ Lirim Kastrati
Ante Palaversa59′
Dejan Radonjić
Fran Tudor
75′ Myrto Uzuni
Jairo de Macedo da Silva  80′
Krunoslav Hendija
Tomislav Duka
Luka Hujber
André Fomitschow
82′ Neven Đurasek
Božo Mikulić
82′ Matko Babić
Bassel Zakaria Jradi59′
75′ Domagoj Drožđek
Anthony Kalik90′
Loren Maružin
Françesko Tahiraj59′
Đorđe Rakić
Mirko Ivanovski

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia nie ukarał piłkarzy Hajduka Split żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy pokazał dwie żółte.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.