29. kolejka 1. HNL: HNK Rijeka - Inter Zaprešic 7-0 (3-0)

13 kwietnia na Stadionie HNK Rijeka odbyło się starcie 29. kolejki chorwackiej 1. HNL pomiędzy drużynami HNK Rijeka i Interu Zapresic. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem HNK Rijeka 7-0. Na stadionie stawiło się 4 227 widzów.

29. kolejka Chorwacja - 1. HNL
2019-04-13 19:00 | Stadion: Stadion HNK Rijeka | Widzów: 4227 | Arbiter: I. Vučković
D. Pavičić 58'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 48 razy. Zespół HNK Rijeka wygrał aż 23 razy, zremisował 12, a przegrał tylko 13.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W piątej minucie arbiter wręczył żółtą kartkę Jasminowi Čelikoviciowi z zespołu gości.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy HNK Rijeka w 27. minucie spotkania, gdy Tibor Halilović strzelił pierwszego gola. Na pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Jasmin Čeliković z drużyny gości i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w piątej minucie.

Jedenastka Interu Zapresic ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 41. minucie kolejnego gola dla zespołu HNK Rijeka strzelił Jakov Puljić. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego jedenaste trafienie w sezonie.

W 43. minucie Borislav Tsonev został zmieniony przez Ivana Nekicia.

W 44. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Jakov Puljić z HNK Rijeka.

Kibice Interu Zapresic nie mogli już doczekać się wprowadzenia Ivana Mamuta. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie aż cztery strzelone gole. Murawę musiał opuścić Serder Serderow.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł kolejny gol w tym spotkaniu. W pierwszych minutach drugiej połowy wynik na 4-0 podwyższył Boadu Acosty.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 58. minucie na listę strzelców wpisał się Domagoj Pavičić.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. Na dwie minuty przed zakończeniem meczu Jakov Puljić hat-tricka ustrzelił zmieniając wynik na 6-0.

Prawie natychmiast Jakov Puljić wywołał eksplozję radości wśród kibiców HNK Rijeka, zdobywając kolejną bramkę w pierwszej minucie doliczonego czasu meczu spotkania. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 7-0.

Ivan Čeliković
 27′ Tibor Halilović
Jasmin Čeliković5′ 40′
Zoran Kvrżić
Borislav Aleksandrov Tsonev43′
Ivan Lepinjica
Josip Brezovec73′
82′ Robert Murić
Antonini Czulina
 58′ 74′ Domagoj Pavičić
Igor Postonjski
 48′ 65′ Boadu Acosty
Nikola Rak
 41′, 44′ (k.), 88′, 90′ Jakov Puljić
Serder Serderow46′
Andrej Prskalo
Marin Matej Topić
74′ Roberto Punčec
Ivan Nekić43′
Denis Bušnja
Tomislav Haramustek
Milan Ristovski
Juraj Ljubić73′
65′ Antonio-Mirko Čolak
Steven Luštica
82′ Ivan Smolčić
Robert Mišković
Filip Zrilić
Ivan Mamut46′

Drużyna HNK Rijeka zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała 14 celnych strzałów. Wyjątkowa nieporadność napastników Interu Zapresic była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

Sędzia nie ukarał zawodników HNK Rijeka żadną kartką, natomiast piłkarzom gości przyznał jedną żółtą i jedną czerwoną.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany.