28. kolejka 1. HNL: Slaven Koprivnica - Istra Pula 3-3 (1-1)

W starciu 28. kolejki chorwackiej 1. HNL, które rozegrane zostało 8 kwietnia, drużyna Slavenu Koprivnica zremisowała z Istrą Pula 3-3 (1-1). Mecz na Gradski Stadion obejrzało 525 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Krystiana Nowaka występującego w Slavenie Koprivnica.

R. Mierez 90'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 40 pojedynków zespół Slavenu Koprivnica wygrał 14 razy i zanotował 11 porażek oraz 15 remisów.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 11. minucie kartką został ukarany Karolis Laukžemis, zawodnik Istry Pula.

W pierwszych minutach meczu piłkarze Slavenu Koprivnica nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 12. minucie z rzutu karnego bramkę zdobył Ivan Krstanović.

Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w 27. minucie, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Slavenu Koprivnica: Milošowi Vidoviciowi i Dariowi Čanađii.

Zawodnicy Istry Pula nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W tej samej minucie bramkę wyrównującą zdobył Karolis Laukžemis.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Piłkarze gospodarzy odpowiedzieli strzeleniem gola. W 52. minucie na listę strzelców wpisał się Mateus Lima. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie.

Drużyna Istry Pula ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 64. minucie wynik na 3-1 podwyższył Miloš Vidović.

Kibice Istry Pula nie mogli już doczekać się wprowadzenia Fuentesa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Karolis Laukžemis. Posunięcie trenera było słuszne. Fuentesa zdobył kontaktową bramkę w 90. minucie spotkania. W 68. minucie Toni Burić został zastąpiony przez Maicona Moreirę. W 73. minucie Dani Iglesias został zmieniony przez Aronę Sané, co miało wzmocnić zespół Istry Pula. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Louisa Bongonguiego na Ivana Dolčeka w tej samej minucie oraz Mateusa Limę na Mihaela Mladena w tej samej minucie.

Między 77. a 85. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej. Niedługo później trener Slavenu Koprivnica postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 90. minucie na plac gry wszedł Jan Doležal, a murawę opuścił Marko Karamarko.

Drużyna gości wyrównała wynik meczu. Gola na 3-2 w tej samej minucie strzelił Fuentes.

W doliczonej piątej minucie pojedynku kartkę otrzymał Zvonimir Šarlija z Slavenu Koprivnica. Dwie minuty później wynik ustalił z karnego Ramón Mierez. To już ósme trafienie tego piłkarza w sezonie.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 3-3.

Markus Pavic
90′ Zvonimir Šarlija
Kévin Ramon Rimane85′
27′ Dario Čanađija
Julio César Rodríguez López
Mateas Delić
Toni Burić68′
90′ David Puclin
Stefan Lončar80′
 64′ 27′ Miloš Vidović
Regan Obeng
73′ Louis Marie Rodrigue Bongongui Assougou
Daniel Iglesias Gago73′
 12′ (k.) Ivan Krstanović
Karolis Laukžemis  27′ 11′ 68′
 52′ 77′ 86′ Mateus Lima Cruz
Martin Franić
73′ Ivan Dolček
Petar Rubić
Karlo Plantak
Agron Rufati
90′ Jan Doležal
Arona Sané73′ 82′
86′ Mihael Mladen
Adrián Fuentes González68′  90′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Zawodnicy obu drużyn dostali po cztery żółte kartki.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.