28. kolejka 1. HNL: Inter Zaprešic - Lokomotiva Zagrzeb 3-2 (1-2)

6 kwietnia na Stadionie ŠRC Zaprešić w Zaprešiciu odbył się mecz 28. kolejki chorwackiej 1. HNL pomiędzy drużynami Interu Zapresic i Lokomotivy Zagrzeb. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Interu Zapresic 3-2. Na stadionie stawiło się 151 widzów.

28. kolejka Chorwacja - 1. HNL
2019-04-06 16:00 | Stadion: Stadion Ivan Laljak-Ivić | Widzów: 151 | Arbiter: M. Vidulin
L. Ivanušec 45'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 26 starć jedenastka Interu Zapresic wygrała 14 razy i zanotowała osiem porażek oraz cztery remisy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W szóstej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Kristijan Jakić.

Piłkarze gospodarzy odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 10. minucie gola wyrównującego strzelił Serder Serderow.

W 28. minucie żółtą kartkę dostał Igor Postonjski z zespołu gospodarzy.

Zawodnicy Lokomotivy Zagrzeb w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W pierwszej minucie doliczonego czasu Luka Ivanušec dał prowadzenie swojej drużynie.

Na drugą połowę jedenastka Interu Zapresic wyszła w zmienionym składzie, za Josipa Brezoveca wszedł Nikola Rak. W 53. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Karla Muhara, piłkarza gospodarzy.

Kibice Interu Zapresic nie mogli już doczekać się wprowadzenia Roberta Miškovicia. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Ivan Mamut. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić wyrównującą bramkę. Chwilę później trener Lokomotivy Zagrzeb postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 58. minucie na plac gry wszedł Frano Mlinar, a murawę opuścił Mario Burić. W 66. minucie żółtą kartkę dostał Frano Mlinar, zawodnik Lokomotivy Zagrzeb.

Trzeba było trochę poczekać, aby Karlo Muhar wywołał eksplozję radości wśród kibiców Interu Zapresic, strzelając kolejnego gola w 73. minucie starcia. W 74. minucie Borislav Tsonev zastąpił Antoniniego Czulinę.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Interu Zapresic w 85. minucie spotkania, gdy Igor Postonjski zdobył z karnego trzecią bramkę. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry żółtą kartkę obejrzał Mladen Matković z Interu Zapresic.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-2.

Uzuni
90′ Mladen Matković
Jan Lecjaks74′
74′ Borislav Aleksandrov Tsonev
Ante Majstorović
46′ Josip Brezovec
Mario Burić58′
 73′ 53′ Karlo Muhar
Luka Ivanušec  45′
 85′ (k.) 28′ Igor Postonjski
Kristijan Jakić  6′ 76′
55′ Ivan Mamut
Dejan Radonjić
 10′ Serder Serderow
Myrto Uzuni
Ivan Kelava
Krunoslav Hendija
Ivan Nekić
Luka Hujber
74′ Antonini Czulina
Frano Mlinar58′ 66′ 83′
Tomislav Haramustek
Matko Babić
Steven Luštica
Domagoj Drožđek
55′ Robert Mišković
Lirim Kastrati74′
46′ Nikola Rak
Đorđe Rakić76′

Piłkarze Lokomotivy Zagrzeb otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę i jedną czerwoną, a ich przeciwnicy trzy żółte.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.