27. kolejka 1. HNL: NK Rudeš Zagreb - Istra Pula 1-0 (1-0)

4 kwietnia na Stadionie Kranjčevićeva odbył się pojedynek 27. kolejki chorwackiej 1. HNL pomiędzy drużynami Rudes Zagreb i Istry Pula. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Rudes Zagreb 1-0. Na stadionie stawiło się 134 widzów.

27. kolejka Chorwacja - 1. HNL
2019-04-04 18:00 | Stadion: Stadion Kranjčevićeva | Widzów: 134 | Arbiter: T. Pejin
NK Rudeš Zagreb
Istra Pula
1
0
T. Štrkalj 36'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na sześć meczów zespół Rudes Zagreb wygrał dwa razy, ale więcej przegrywał, bo trzy razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Jedyną bramkę meczu dla Rudes Zagreb zdobył z karnego Tomislav Štrkalj w 36. minucie.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Sinišy Rožmanowi z Rudes Zagreb. Była to 41. minuta meczu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Rudes Zagreb.

W 61. minucie Fuentes został zmieniony przez Karolisa Laukžemisa. W 64. minucie Arona Sané został zmieniony przez Stefana Loncara, co miało wzmocnić zespół Istry Pula . Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ivana Božicia na Franka Kovačevicia.

Trener Istry Pula postanowił zagrać agresywniej. W 74. minucie zmienił obrońcę Petara Rubicia i na pole gry wprowadził napastnika Jonathana Valencię. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Po chwili trener Rudes Zagreb postanowił bronić wyniku. W 81. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Tomislava Štrkalja wszedł Gordan Barić, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Rudes Zagreb utrzymać prowadzenie. Na siedem minut przed zakończeniem starcia arbiter pokazał kartkę Luce Smolji z zespołu gospodarzy.

W 89. minucie w drużynie Rudes Zagreb doszło do zmiany. Renato Pantalon wszedł za Vitalego Lisakovicha. W drugiej połowie nie padły bramki.

Petar Bosančić
41′ Siniša Rožman
Marin Grujević
83′ Luka Smoljo
Regan Obeng
67′ Ivan Božić
Arona Sané64′
89′ Vitali Lisakovich
Adrián Fuentes González61′
 36′ (k.) 81′ Tomislav Štrkalj
Ramón Nazareno Mierez
Dominik Picak
Ioritz Landeta Batiz
81′ Gordan Barić
Agron Rufati
Maksim Oluić
Stefan Lončar64′
89′ Renato Pantalon
Jonathan Elias Caicedo Valencia74′
Antonio Boršić
Bruno Sávio da Silva
67′ Franko Kovačević
Daniel Iglesias Gago
Nikola Krajinović
Karolis Laukžemis61′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom Rudes Zagreb wręczył dwie żółte.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.