Hull City - Preston 4-0. Kamil Grosicki z golem

Cztery gole wbił zespół Hull City ekipie Preston w meczu 18. kolejki Championship, a jedną z bramek strzelił Kamil Grosicki. Dla mającego pewne miejsce w składzie zespołu reprezentanta Polski to szóste trafienie w lidze w tym sezonie.

K. Grosicki 51'

Na przerwę gospodarze schodzili przy jednobramkowym prowadzeniu, po golu w 30. min napastnika Jarroda Bowena. Losy meczu rozstrzygnęły się zaraz na początku drugiej połowy. Najpierw w 49. min drugi z napastników Josh Magennis wykorzystał rzut karny, a trzy minuty później wynik podwyższył Grosicki.

Naszemu skrzydłowemu przy bramce asystował Bowen, który został piłkarzem meczu. W 77. min Anglik po raz drugi wpisał się na listę strzelców.

Tom Barkhuizen
65′ Daniel Batty
Billy Bodin67′
71′ Josh Bowler
Paul Gallagher56′
Jackson Irvine
Daniel Johnson
 48′ (k.) 79′ Josh Magennis
Ryan Ledson58′
 30′, 77′ Jarrod Bowen
Ben Pearson
 51′ 79′ Kamil Grosicki
Tom Bayliss
71′ George Honeyman
Josh Harrop58′
Kevin Linford Stewart
Brad Potts81′
79′ Tom Eaves
David Nugent67′
79′ Keane Lewis-Potter
Jayden Stockley

A wracając do "Grosika", czekał on na gola od końca września, gdy w 9. kolejce trafił do siatki w zremisowanym 2-2 meczu z Cardiff. O Polaku było głośno też miesiąc temu, gdy rozegrał świetny mecz z Derby (2-0), asystując przy obu golach dla Hull.

Trener Grant McCann dał zagrać Grosickiemu przeciwko Preston do 79. minuty. Wtedy w jego miejsce wprowadził Keane'a Lewisa-Pottera. "Tygrysy" mają 26 punktów i zajmują dziewiąte miejsce.