Reklama

Reklama

Hull City. Angus MacDonald wygrał walkę z rakiem

Klubowy kolega Kamila Grosickiego, Angus MacDonald, wygrał walkę z rakiem. Piłkarz zmagał się z nowotworem jelita.

We wrześniu u piłkarza wykryto wczesne stadium choroby. Teraz Hull City ogłosiło, że zawodnik wygrał z rakiem i będzie mógł wrócić do treningów.

- Będę cieszyć się Świętami Bożego Narodzenia, a mam nadzieję, że w Nowym Roku będę mógł podjąć współpracę z fizjoterapeutami przed podjęciem kolejnego kroku i powrotem do treningów - powiedział MacDonald w rozmowie z klubową telewizją.

Anglik dołączył do Hull na początku 2018 roku. W barwach "Tygrysów" rozegrał tylko 16 ligowych spotkań. Ostatni raz pojawił się na boisku 28 sierpnia 2018 roku, w meczu Carabao Cup, z Derby County. Założył opaskę kapitańską, ale jego drużyna przegrała 0-4.

Reklama

Dalsze występy uniemożliwiły mu problemy z łydką, które ostatecznie zostały zdiagnozowane jako zakrzepica żył. Później z kolei zmagał się z nowotworem. Teraz nie może się doczekać powrotu na boisko.

- Nie mogę kłamać. Były pewne mroczne myśli, z którymi musiałem sobie poradzić, ale moja rodzina, bliscy, przyjaciele, wszyscy członkowie klubu, fani, zawodnicy, pracownicy pomogli mi przejść przez to wszystko - powiedział MacDonald i dodał: - Ostatnie miesiące to był emocjonalny rollercoaster, ale w końcu udało się. Nie spodziewałem się, że nastąpi to tak szybko. To było coś niezwykłego.

MP

Zobacz wyniki, terminarz i tabelę Championship

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy