Reklama

Reklama

Championship. Wspaniała akcja piłkarzy Fulham. Ujęli się za chłopcem

Na okropny hejt naraził się 13-letni Rhys Porter, który cierpi na porażenie mózgowe. Mimo swej niepełnosprawności próbował grać w piłkę, za co został wyśmiany. Piłkarze Fulham Londyn, któremu chłopiec kibicuje, okazali mu wsparcie podczas meczu ligowego z Bristol City. Podbiegli do niego po bramce, by mu ją zadedykować.

Fulham Londyn to spadkowicz z Premier League, który teraz gra w Championship. W weekend londyńczycy pojedynkowali się z Bristol City. Zremisowali 1-1, a prowadzenie dał im Serb Aleksandar Mitrović. Po tym golu stało się coś niezwykłego.

Fulham wsparło Rhysa Portera

Cały zespół Fulham podbiegł do miejsca, które zajmował niepełnosprawny kibic Rhys Porter. Piłkarze świętowali z nim gola, ściskali go i wyrażali swoje wsparcie po tym, jak wylała się na niego fala hejtu i szydery.

13-letni chłopiec zamieścił na TikToku film, na którym pokazał, jak próbuje grać w piłkę w zespole Fulham Bees FC. Pszczółki Fulham to drużyna właśnie dla osób z niepełnosprawnościami, a Rhys Porter ma nie tylko porażenie mózgowe, ale cierpi też na epilepsję. A jednak kocha futbol i chce w niego grać, choć przychodzi mu to z wielkim trudem. Pod filmem zebrał jednak około tysiąca nienawistnych komentarzy, w większości anonimowych.

Reklama

- Jesteśmy z tobą. Rób to, co robisz i nigdy nie rezygnuj ze swoich marzeń - mówili chłopcu piłkarze Fulham, którzy zgotowali mu tak wielką niespodziankę i zadedykowali mu gola z Bristol City. 

CZYTAJ TAKŻE: Popis niepełnosprawnego pływaka. Błyskawicznie pływa bez rąk

To nie wszystko, bowiem Fulham zaprosiło chłopca na zajęcia z bramkarzami - Argentyńczykiem Paulo Gazzanigą i Słowakiem Markiem Rodakiem. Na stronie internetowej klubu utworzono też dla Rhysa Portera profil zawodnika pierwszego składu Fulham.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje