Reklama

Reklama

Championship. Mateusz Klich: Nie chcemy, żeby ludzie mówili, że pomógł nam koronawirus

Mateusz Klich jest jednym z liderów Leeds United, które prowadzi w Championship. Reprezentant Polski przyznaje, że drużyna chciałaby dokończyć sezon, aby cieszyć się z pełnoprawnego awansu do Premier League.

Do momentu przerwania rozgrywek w Championship rozegrano 37 kolejek. Do końca pozostało dziewięć. Klich podkreśla, że piłkarze Leeds chcieliby dokończyć sezon, żeby przypieczętować awans.

- Byliśmy w dobrej formie. Wygraliśmy pięć meczów z rzędu. Chcielibyśmy grać dalej, ale wiemy, że jest to trudne - powiedział Polak, w wideorozmowie z angielskimi mediami.

- Czujemy się silni i wiemy, że możemy to zrobić, dlatego chcemy udowodnić, że możemy wygrać ligę po 46 meczach, a nie 37. Nie chcemy, żeby ludzie mówili, że pomógł nam koronawirus - dodał.

Reklama

Klich zasugerował, że rozgrywki można dokończyć na neutralnym terenie, izolując drużyny.

- Zostało dziewięć meczów. Na dokończenie rozgrywek potrzebujemy trzech tygodni, może miesiąca. Możemy gdzieś pojechać, nawet do Dubaju - przyznał i dodał: - To nie jest łatwa decyzja. Są ludzie mądrzejsi ode mnie, którzy wiedzą, jak sobie z nią poradzić.

W tym sezonie Klich jest czołową postacią Leeds. Wystąpił we wszystkich 37 ligowych meczach. Zdobył cztery bramki i zaliczył cztery asysty.

MP

Zobacz wyniki, tabelę i najlepszych strzelców Championship 

Dowiedz się więcej na temat: Mateusz Klich

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje