Championship. Bartosz Białkowski bohaterem Millwall

Millwall pokonało przed własną publicznością Rotherham 1-0 w piątkowym meczu Championship. Komplet punktów dla gospodarzy uratował Bartosz Białkowski, broniąc rzut karny w końcówce.

J. Wallace 64'

Millwall uważane było za faworyta spotkania, lecz rywale zawiesili poprzeczkę bardzo wysoko. Gospodarze zdołali objąć prowadzenie dopiero po czerwonej kartce dla rywali, jaką w 56. minucie otrzymał Wood. Niedługo później trafił Wallace.

Przeciwnicy jednak nie ustawali w staraniach, by wywieźć choćby punkt i byli tego całkiem bliscy. W 84. minucie arbiter podyktował rzut karny dla Rotherham, lecz Smith, którzy podszedł do piłki nie zdołał pokonać Białkowskiego.

Dzięki zwycięstwu Millwall ma na koncie 55 punktów i wciąż realną szansę na włączenie się do walki o awans do Premier League. Piątkowi rywale ekipy zgromadzili dotąd zaledwie 35 "oczek" i znajdują się w strefie spadkowej.

Viktor Tobias Johansson
32′ Shaun Hutchinson
Michael Uzoukwu Absalom Jude Ihiekwe
75′ Jake Cooper
Matt Davidson Rider Crooks78′
73′ Billy Mitchell
Ryan Giles58′
88′ Ryan Woods
Daniel Tan Barlaser78′
 64′ 73′ Jed Wallace
Michael John Smith 85′ (k.)
73′ Mason Bennett
Olayinka Fredrick Oladotun Ladapo59′
Frank Fielding
Jamal Blackman
Mahlon Beresford Baker Romeo
Trevor Clarke78′
32′ Alex Pearce
Jamie William Lindsay59′
88′ Maikel Kieftenbeld
Shaun Benjamin MacDonald
73′ Connor Mahoney
Kieran Paul Sadlier
Shaun Williams
Benjamin Jack Wiles58′
73′ Jón Dadi Bodvarsson