Reklama

Reklama

Cafe Futbol. Radosław Majewski: Pamiętam finał Arki z Lechem

Niedzielne Cafe Futbol było poświęcone w głównej mierze zbliżającemu się finałowi Pucharu Polski pomiędzy Rakowem Częstochowa a Arką Gdynia. Swoje spotkanie przeciwko Arce z finału z 2017 roku przypomniał Radosław Majewski.

Gośćmi Przemysława Iwańczyka byli selekcjoner Jerzy Engel oraz były reprezentant Polski Radosław Majewski, a także stali eksperci Cafe Futbol Cezary Kowalski oraz Roman Kołtoń.

Program rozpoczął się od przypomnienia wielkiego sukcesu siatkarzy ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, który w sobotę wygrali siatkarską Ligę Mistrzów.

- To wspaniały sukces całej naszej sportowej rodziny - skwitował trener Jerzy Engel.

- Co prawda nie oglądałem meczu, ale jako sportowiec jestem zachwycony takim sukcesem polskiej drużyny. Uśmiech sam ciśnie się na usta - zaznaczył Radek Majewski.

Reklama

Raków z Arką w finale Pucharu Polski

Głównym tematem dyskusji był niedzielny finał Pucharu Polski między Rakowem Częstochowa a Arką Gdynia.

- Pamiętam finał Arki z Lechem w 2017 roku - wspominał Majewski, który w tamtym spotkaniu grał w barwach "Kolejorza".

- Bo zmarnowałeś doskonałą sytuację? - dopytał Cezary Kowalski.

- Dokładnie. Nie ma się co śmiać, bo do dzisiaj mam tę sytuację przed oczami. Czasem nie mogę przez to spać - odpowiedział Majewski.

Jerzy Engel przestrzegał obie drużyny, by umiały zarządzać osiągniętym sukcesem.

- Piłkarze, którzy wygrywają finały, często mają już z tyłu głowy transfer. Po fajnym wyniku drużyna chyłkiem zaczyna się rozpadać. To wyzwanie dla trenerów i dyrektorów - zaznaczył były selekcjoner polskiej kadry.

Cezary Kowalski stwierdził, że faworytem finału jest ekstraklasowy Raków.

- To drużyna, która jest budowana z głową. Właściciel i trener dobrze wiedzą, czego chcą - ocenił ekspert Polsatu Sport.

- Arka po raz trzeci w ciągu pięciu lat awansowała do finału Pucharu Polski. To trzeba docenić - celnie zauważył Roman Kołtoń.

WG

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje