Reklama

Reklama

Cafe Futbol po europejskich pucharach. Lech wrócił na salony

W dzisiejszym Cafe Futbol podsumujemy pierwszą kolejkę europejskich pucharów. Szczególnie omówimy występ Lecha Poznań, który po pięciu latach wystąpił w fazie grupowej Ligi Europy. Gościem Przemysława Iwańczyka będzie Patryk Kniat, właściciel "Fabryki Piłkarzy". Nie zabraknie również stałych ekspertów Romana Kołtonia i Tomasza Hajty. Transmisja w Polsacie Sport i na Polsatsport.pl. Dogrywkę będzie można obejrzeć również w Sport Interia.

Po niespełna dwóch miesiącach wróciła Liga Mistrzów i Liga Europy. We wtorek i środę byliśmy świadkami pierwszej kolejki fazy grupowej, w której nie brakowało ważnych i emocjonujących spotkań. Na Parc des Princes Manchester United pokonał Paris Saint-Germain 2-1, a w Monachium Bayern z Robertem Lewandowskim rozbił Atletico Madryt 4-0.

W czwartek natomiast po długim oczekiwaniu pojawił się polski wątek. Lech wrócił do Ligi Europy, a na inaugurację podejmował Benfikę Lizbona. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gości 4-2, ale "Kolejorz" nie ma się czego wstydzić. Podopieczni Dariusza Żurawia zagrali odważnie, często atakując bramkę rywala. To był naprawdę dobry prognostyk przed kolejnymi meczami w fazie grupowej.

Reklama

Ważną rolę w składzie Lecha odgrywali młodzi piłkarze. Jest to zasługa Akademii Lecha Poznań, której przyjrzymy się bliżej. Z tej okazji połączymy się z jej koordynatorem Amilcarem Carvalho. Porozmawiamy również o szkoleniu młodych utalentowanych graczy z Patrykiem Kniatem, który na co dzień zajmuje się treningami w "Fabryce Piłkarzy".

Pierwsza kolejka Ligi Mistrzów była wyjątkowa również z innego powodu. Do studia Polsatu Sport zawitał puchar najważniejszych rozgrywek klubowych, skąd udał się na wycieczkę po Warszawie. Towarzyszyła mu w tym nasza kamera.

Dogrywka od godziny 12:20 na Polsatsport.pl i w Sport Interia.

MM, Polsat Sport


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL