• 6 .Borussia Dortmund (0 pkt.)
  • 7 .Borussia Moenchengladbach (0 pkt.)
  • 8 .DSC Arminia Bielefeld (0 pkt.)

Zwycięstwo Borussii Dortmund w sparingu

Piłkarze Borussii Dortmund wygrali z FC Basel 3-1 (2-1) w meczu sparingowym. Gole dla BVB strzelili Marco Reus, Henrich Mchitarjan i Jonas Hofmann.

W 11. minucie do siatki FC Basel trafił Reus. Borussia nie cieszyła się jednak długo z prowadzenia. W 17. minucie do wyrównania doprowadził Fabian Schar.

Gola na 2-1 dla Borussii strzelił jej nowy nabytek Henrich Mchitarjan. BVB zapłaciła Szachtarowi Donieck za pomocnika reprezentacji Armenii aż 27,5 miliona euro, co jest rekordem transferowym klubu.

Zwycięstwo podopiecznych Juergena Kloppa przypieczętował w końcówce spotkania Jonas Hofmann.

Robert Lewandowski i Jakub Błaszczykowski grali w pierwszych 45 minutach.

FC Basel - Borussia Dortmund 1-3 (1-2)

Bramki: 0-1 Reus (11.), 1-1 Schar (17.), 1-2 Mchitarjan (26.), 1-3 Hofmann (90.)

Borussia (1. połowa): Weidenfeller - Durm, Sokratis, Hummels, Schmelzer (32. Bandowski) - Bender, Sahin - Błaszczykowski, Mchitarjan, Reus - Lewandowski

Borussia (2. połowa): Weidenfeller - Grosskreutz, Subotic, Sarr, Bandowski - Guendogan, Kirch - Hofmann, Ducksch, Aubameyang - Schieber