Reklama

Reklama

Zmiany trenerów w Bundeslidze. Zaraz po zakończeniu sezonu!

Po zakończeniu meczów ostatniej kolejki niemieckiej ekstraklasy piłkarskiej o odejściu ze swoich klubów poinformowali trenerzy FC Augsburgu Markus Wienzierl oraz Borussii Moenchengladbach Adi Huetter. Na razie nie wiadomo, kto ich zastąpi.

Weinzierl pracował w Augsburgu od kwietnia 2021 roku, wcześniej prowadził też ten klub w latach 2012-2016. Jego relacje z dyrektorem generalnym Stefanem Reuterem od dawna nie były najlepsze. W wywiadzie na antenie telewizji Sky przyznał, że jeszcze nie poinformował zwierzchnika o swojej decyzji. "Ale teraz już będzie wiedział" - stwierdził.

Adi Huetter nie będzie już trenerem Borussii

Również tylko jeden sezon przepracował w Borussii Moenchengladbach trener Huetter. O swoim odejściu poinformował sam w telewizji, ale wydano też klubowy komunikat. Napisano w nim, że szkoleniowiec kończy pracę "za porozumieniem stron".

Reklama

"Jesteśmy przekonani, że ta decyzja jest najlepsza dla obu stron" - powiedział dyrektor sportowy Roland Virkus. Augsburg zakończył sezon z 38 punktami na 14. miejscu. Borussia zgromadziła 45 i jest dziesiąta. Mistrzem po raz 10. z rzędu został Bayern Monachium - 77 pkt.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy