Złe wieści dla Borussii Dortmund. Chodzi o Erlinga Haalanda

Erling Haaland przedwcześnie zakończył swój udział w meczu TSG 1899 Hoffenheim - Borussia Dortmund. Norweski napastnik doznał kontuzji i w 63. minucie w asyście lekarzy opuścił murawę.

Erling Haaland to jeden z najgroźniejszych rywali Roberta Lewandowskiego w walce o armatkę dla najlepszego strzelca Bundesligi. Norweg plasuje się na trzecim miejscu w klasyfikacji.

Erling Haaland zdobył kolejnego gola w Bundeslidze i zbliżył się do Roberta Lewandowskiego

Dziś swój dorobek powiększył o kolejne trafienie. Otworzył wynik spotkania już w 6. minucie starcia z TSG 1899 Hoffenheim. Jego drużyna ostatecznie po zaciętym boju wygrała na boisku rywala 3:2.

Haaland nie doczekał jednak ostatniego gwizdka na murawie. W 63. minucie został zmieniony przez Alexa Witsela. Okoliczności tego zdarzenia wywołały wielki niepokój w sztabie BVB.

Haaland przedwcześnie opuścił boisko. Norweg doznał kontuzji i nie był w stanie grać dalej

Norweg już przed przerwą padł na murawę, jednak po chwili wrócił na boisko. Po kwadransie drugiej połowy sytuacja się powtórzyła. Tym razem Haaland jednak nie był w stanie kontynuować gry. W asyście lekarzy opuścił murawę.

Na tę chwilę nie ma oficjalnych informacji na temat stanu zdrowia 21-latka. Dziennikarze spekulują, że prawdopodobnie chodzi o kontuzję mięśniową. Haaland w tym sezonie już dwukrotnie pauzował.

Najpierw wypadł z gry na 18 dni z powodu kontuzji mięśniowej, później odpoczywał przez 34 dni ze względu na problemy z mięśniem lędźwiowym.