• 6 .SC Freiburg (9 pkt.)
  • 7 .1. FC Koeln (8 pkt.)
  • 8 .1. FC Union Berlin (6 pkt.)

Werder Brema - VfL Wolfsburg 1-2 (1-2). Liga niemiecka - 26. kolejka Bundesligi

W spotkaniu 26. kolejki niemieckiej Bundesligi, które rozegrane zostało 20 marca, zespół Werderu przegrał z Vfl Wolfsburg 1-2 (1-2). Starcie odbyło się na wohninvest WESERSTADION w Bremie. Na boisku mogliśmy zobaczyć Bartosza Białka występującego w Vfl Wolfsburg (”Wilki”).

W. Weghorst 42'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 47 pojedynków jedenastka Vfl Wolfsburg wygrała 19 razy i zanotowała tyle samo porażek oraz dziewięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W ósmej minucie do własnej bramki trafił zawodnik Werderu (”Zielono-Biali”) Joshua Sargent.

Trzeba było trochę poczekać, aby Wout Weghorst wywołał eksplozję radości wśród kibiców Vfl Wolfsburg, strzelając kolejnego gola w 42. minucie pojedynku. To już siedemnaste trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę zanotował Xaver Schlager.

Zawodnicy gospodarzy szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W ostatniej minucie pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Kevin Möhwald.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-2.

W 57. minucie sędzia pokazał kartkę Joshui Sargentowi z Werderu. Kibice Werderu nie mogli już doczekać się wprowadzenia Niclasa Füllkruga. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie aż pięć strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Joshua Sargent.

W 58. minucie Romano Schmid został zmieniony przez Leonarda Bittencourta. Niedługo później trener ”Wilków” postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 74. minucie na plac gry wszedł João Victor, a murawę opuścił Josip Brekalo. Od 81. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Werderu i jedną drużynie przeciwnej.

Od 82 minuty boisko opuścili ”Zielono-Biali”: Milot Rashica, Kevin Möhwald, Milos Veljkovic, na ich miejsce weszli: Davie Selke, Yuya Osako, Felix Agu. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Admira Mehmediego, Xavera Schlagera zajęli: Josuha Guilavogui, Maximilian Philipp. Drużynie ”Zielono-Białych” zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Vfl Wolfsburg.

Melingo Kevin Mbabu
88′ Miloš Veljković
Xaver Schlager81′ 90′
58′ Romano Christian Schmid
Ridle Bote Baku
Ludwig Augustinsson
Josip Brekalo74′
 45′ 82′ Kevin Möhwald
Maximilian Arnold
8′ (samob.) 57′ 58′ Joshua Thomas Sargent
Admir Mehmedi86′
82′ Milot Rashica
Wout Weghorst  42′
Eduardo dos Santos Haesler
Pavao Pervan
88′ Felix Agu
Jérôme Roussillon
Christian Groß
Tim Siersleben
Niklas Moisander
Josuha Guilavogui86′
58′ 90′ Leonardo Jesus Loureiro Bittencourt
Maximilian Philipp90′
Jean-Manuel Mbom
João Victor Santos Sá74′
58′ 90′ Niclas Füllkrug
Bartosz Białek
82′ Yuya Osako
Daniel Ginczek
82′ Davie Selke

Sędzia przyznał trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy, a ”Wilkom” pokazał jedną.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast drużyna Vfl Wolfsburg w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.