• 6 .Bayer 04 Leverkusen (51 pkt.)
  • 7 .Borussia Moenchengladbach (46 pkt.)
  • 8 .1. FC Union Berlin (46 pkt.)

Werder Brema - RB Lipsk 1-4 (0-3). Liga niemiecka - 28. kolejka Bundesligi

10 kwietnia na wohninvest WESERSTADION w Bremie odbył się mecz 28. kolejki niemieckiej Bundesligi pomiędzy drużynami Werderu i RB Lipsk. Pojedynek zakończył się zwycięstwem RB Lipsk 4-1.

28. kolejka Niemcy - Bundesliga
2021-04-10 15:30 | Stadion: wohninvest WESERSTADION | Arbiter: Florian Badstübner
M. Sabitzer 63'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Jedenastka RB Lipsk wygrała aż sześć razy, zremisowała raz, a przegrała tylko dwa.

Już w pierwszych minutach drużyna RB Lipsk próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy RB Lipsk w 23. minucie spotkania, gdy Daniel Olmo zdobył pierwszą bramkę. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Kevin Kampl.

Niedługo później Alexander Soerloth wywołał eksplozję radości wśród kibiców RB Lipsk, strzelając kolejnego gola w 32. minucie spotkania. Przy strzeleniu gola pomógł Christopher Nkunku.

W 41. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Alexander Soerloth z RB Lipsk. Bramka padła po podaniu Vilmosa Orbana.

Na drugą połowę drużyna Werderu wyszła w zmienionym składzie, za Ömera Topraka wszedł Milos Veljkovic. Trener Werderu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Kevin Möhwald, a murawę opuścił Jean-Manuel Mbom.

Na drugą połowę zespół Werderu wyszedł w zmienionym składzie, za Erena Dinkçiego wszedł Milot Rashica. Na murawie, jak to często zdarzało się RB Lipsk w tym sezonie, pojawił się Benjamin Henrichs, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 46. minucie Tylera Adamsa. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera. W 61. minucie za Justina Kluiverta wszedł Amadou Haidara. Gola na 1-3 w tej samej minucie z karnego strzelił Milot Rashica.

Zawodnicy RB Lipsk szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 63. minucie na listę strzelców wpisał się Marcel Sabitzer. To już siódme trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę przy golu zaliczył Benjamin Henrichs.

Między 68. a 83. minutą, boisko opuścili piłkarze RB Lipsk: Marcel Halstenberg, Daniel Olmo, Marcel Sabitzer, na ich miejsce weszli: Lukas Klostermann, Lazar Samardžić, Hwang Hee-Chan. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Feliksa Agu, Joshui Sargent zajęli: Romano Schmid, Yuya Osako. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-4.

Peter Gulacsi
46′ Ömer Toprak
Tyler Adams46′
46′ Jean-Manuel Mbom
Marcel Sabitzer  63′ 82′
46′ Eren Sami Dinkçi
Christopher Nkunku
83′ Joshua Thomas Sargent
Daniel Olmo Carvajal  23′ 75′
68′ Felix Agu
Philipp Tschauner
46′ Milos Veljkovic
Amadou Haidara61′
46′ Kevin Möhwald
Lazar Samardžić75′
46′  61′ (k.) Milot Rashica
Joscha Wosz
68′ Romano Schmid
Emil Forsberg
83′ Yuya Osako
Hee-Chan Hwang82′

Jedenastka RB Lipsk była w posiadaniu piłki przez 62 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym pojedynku.

Arbiter nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Oba zespoły dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.