• 6 .Borussia VfL Moenchengladbach (8 pkt.)
  • 7 .Werder Brema (8 pkt.)
  • 8 .Eintracht Frankfurt (8 pkt.)

Werder Brema - Hertha Berlin 1-4 w 1. kolejce Bundesligi

Hertha rozgrywki Bundesligi rozpoczęła w o wiele lepszym stylu niż miało to miejsce w przypadku Pucharu Niemiec. Zawodnicy z Berlina wygrali z Werderem aż 4-1, choć gospodarze również mieli swoje momenty. Krzysztof Piątek rozpoczął mecz od pierwszej minuty, lecz został zmieniony w drugiej połowie.

Hertha Berlin słabo rozpoczęła obecny sezon i przegrała aż 4-5 w starciu 1. rundy Pucharu Niemiec. Lepsi od stołecznej ekipy okazali się piłkarze Eintrachtu Brunszwik. W mediach związanych z klubem zrobiło się dość nerwowo, choć kadra berlińczyków była okrojona ze względu na kontuzje i kwarantannę Krzysztofa Piątka.

Polski napastnik wystąpił jednak w meczu z Werderem i nawet był bardzo bliski zdobycia pierwszej bramki w starciu. W 19. minucie popularny "Il Pistolero" oddał strzał głową po dośrodkowaniu z bocznej strefy boiska, a pędząca piłka odbiła się od poprzeczki. Gospodarze mogli odpowiedzieć po kilkunastu minutach. Joshua Sargent oddał groźne uderzenie, jednak na posterunku stanął Alexander Schwolow i sparował futbolówkę na rzut rożny.

Nie pomylił się dopiero Peter Pekarik i w końcówce pierwszej części gry umieścił piłkę w siatce. Obrońca świetnie zachował się w polu karnym i niczym rasowym napastnik dobił futbolówkę do bramki. Wcześniej po zamieszaniu w bocznej strefie boiska piłkę otrzymał Maximilian Mittelstadt i płaskim podaniem posłał ją wzdłuż linii bramkowej.

Pekarik złapał wiatr w żagle i po chwili ponownie ruszył w pole karne rywali. Obrońca świetnie przedarł się prawą strefą boiska i został zatrzymany w nieprzepisowy sposób nieopodal końcowej linii. Sędzia początkowo wskazał na "jedenastkę", jednak interweniował system VAR i ostatecznie piłkarze rozpoczęli grę od rzutu wolnego.

1. kolejka Niemcy - Bundesliga
2020-09-19 15:30 | Stadion: wohninvest WESERSTADION | Widzów: 8400 | Arbiter: S. Stegemann
Niklas Stark81′
63′ Tahith Chong
Jordan Torunarigha
46′ Maximilian Eggestein
Vladimir Darida
63′ Davy Klaassen
Lucas Tousart
 69′ 90′ Davie Selke
Dodi Lukébakio  45′ 81′
46′ Yuya Osako
Karim Rekik
46′ Leonardo Bittencourt
Jhon Andrés Córdoba Copete61′  90′
63′ Niclas Füllkrug
Jessic Gaïtan Ngankam
63′ Nick Woltemade
Daishawn Redan

Hertha poradziła sobie nawet i bez rzutu karnego. Tuż przed zakończeniem pierwszej połowy ekipa z Berlina przejęła piłkę w środkowej części boiska i Vladimir Darida perfekcyjnie dograł na dobieg do Dodiego Lukebakio. Belg wpadł w pole karne i momentalnie huknął. Futbolówka po chwili zatrzepotała się w siatce.

Dowiedz się więcej na temat: Werder Brema | Hertha Berlin | Krzysztof Piątek