• 6 .VfL Wolfsburg (13 pkt.)
  • 7 .1. FC Koeln (12 pkt.)
  • 8 .RB Lipsk (11 pkt.)

Werder Brema - Borussia Dortmund 0-5

W meczu 18. kolejki Bundesligi Borussia Dortmund rozbiła w Bremie Werder 5-0! Po jednej bramce zdobyli Robert Lewandowski i Jakub Błaszczykowski. Asysty przy tych trafieniach zaliczył Łukasz Piszczek.

Zobacz zapis relacji na żywo

W wyjściowym składzie mistrzów Niemiec pojawiło się dwóch Polaków - Łukasz Piszczek i Robert Lewandowski. Jakub Błaszczykowski zaczął na ławce rezerwowych, na boisku pojawił się dopiero w 71. minucie, gdy losy meczu były już rozstrzygnięte.

Borussia prowadzenie objęła już w 9. minucie. Lewandowski został sfaulowany około 20 metrów przed bramką gospodarzy. Piłkę ustawił Marco Reus i precyzyjnym strzałem, tuż nad murem, posłał piłkę do siatki.

Chwilę później było już 0-2. Tym razem wielką klasą błysnął Mario Goetze. Pomocnik z Dortmundu kopnął z około 20 metrów i trafił pod poprzeczkę.

Słabo grający Werder nie był w stanie odpowiedzieć. W 49. minucie gospodarze stracili wszelkie nadzieje. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Felipe Santana strzałem głową zdobył trzeciego gola.

W 82. minucie było już 4-0 dla Borussii, po kapitalnej akcji  polskiego tercetu. Błaszczykowski podał do Piszczka, ten wyłożył piłkę Lewandowskiemu, który strzelił już do pustej bramki.

To nie był koniec polskich popisów. W 86. minucie goście wyprowadzili kontrę. Piszczek mógł już sam strzelać, lecz podał jeszcze do Błaszczykowskiego, a kapitan naszej reprezentacji nie zmarnował okazji. Może ten gol pomoże mu w powrocie do podstawowego składu.

We wcześniejszym spotkaniu Bayer Leverkusen pokonał 3-1 Eintracht Frankfurt. Pierwszego gola dla "Aptekarzy" zdobył Sebastian Boenisch.

Lider Bayern Monachium pokonał 2-0 Greuther Fürth.