• 2. Hiszpania (1 pkt.)
  • 3. Szwecja (1 pkt.)
  • 4. Polska (0 pkt.)

Werder Brema - Bayer 04 Leverkusen 0-0. Liga niemiecka - 32. kolejka Bundesligi

8 maja na wohninvest WESERSTADION w Bremie odbył się mecz 32. kolejki niemieckiej Bundesligi pomiędzy drużynami Werderu i Bayeru Leverkusen. Pojedynek zakończył się remisem 0-0.

32. kolejka Niemcy - Bundesliga
2021-05-08 15:30 | Stadion: wohninvest WESERSTADION | Arbiter: Markus Schmidt
Werder Brema
Bayer 04 Leverkusen
0
0

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Drużyna Werderu (”Zielono-Biali”) przebywa na dole tabeli zajmując 15. pozycję, za to zespół Bayeru Leverkusen (”Aptekarze”) zajmując szóste miejsce w rozgrywkach był zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 81 starć drużyna ”Zielono-Białych” wygrała 27 razy i zanotowała 22 porażki oraz 32 remisy.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między trzecią a 42. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki ”Zielono-Białym” i jedną drużynie przeciwnej.

Drugą połowę drużyna Bayeru Leverkusen rozpoczęła w zmienionym składzie, za Leona Baileya wszedł Demarai Gray. Na murawie, jak to często zdarzało się Bayerowi Leverkusen w tym sezonie, pojawił się Wendell, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 46. minucie Daleya Sinkgravena.

Niedługo później trener Werderu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 57. minucie na plac gry wszedł Milot Rashica, a murawę opuścił Leonardo Bittencourt. W tej samej minucie Niclas Füllkrug zastąpił Yuyę Osakę. Między 62. a 84. minutą, boisko opuścili ”Aptekarze”: Karim Bellarabi, Kerem Demirbay, Exequiel Palacios, na ich miejsce weszli: Moussa Diaby, Sven Bender, Nadiem Amiri. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Christiana Großa, Joshui Sargent zajęli: Kevin Möhwald, Eren Dinkçi.

W 87. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Theodora Gebre'a z Werderu, a w pierwszej minucie doliczonego czasu pojedynku Patrika Schicka z drużyny przeciwnej. Trzy minuty później czerwoną kartkę obejrzał Eren Dinkçi, tym samym zespół gospodarzy musiał końcówkę grać w dziesiątkę, ale utrzymał korzystny wynik.

Lukasz Hradecky
87′ Theodor Gebre Selassie
Exequiel Alejandro Palacios81′
3′ 84′ Joshua Thomas Sargent
Karim Bellarabi62′
57′ Niclas Füllkrug
Leon Bailey Butler46′
57′ Leonardo Bittencourt
Kerem Demirbay74′
42′ 83′ Christian Groß
Wendell Nascimento Borges46′
83′ Kevin Möhwald
Mitchell Weiser
57′ Milot Rashica
Nadiem Amiri81′
Romano Schmid
Charles Aranguiz
84′ 90′ Eren Sami Dinkçi
Demarai Gray46′
57′ Yuya Osako
Moussa Diaby62′

Przewaga drużyny ”Aptekarz” w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia pokazał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy w pierwszej połowie, natomiast w drugiej jedną żółtą i jedną czerwoną. Zawodnicy drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej również jedną.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast zespół Bayeru Leverkusen w drugiej połowie dokonał pięciu zmian.