• 5 .TSG 1899 Hoffenheim (20 pkt.)
  • 6 .1. FC Union Berlin (20 pkt.)
  • 7 .VfL Wolfsburg (20 pkt.)
  • 8 .RB Lipsk (18 pkt.)

Werder Brema - 1. FSV Mainz 05 0-1 (0-1). Liga niemiecka - 30. kolejka Bundesligi

21 kwietnia na wohninvest WESERSTADION w Bremie odbył się mecz 30. kolejki niemieckiej Bundesligi pomiędzy drużynami Werderu i FSV Mainz 05. Pojedynek zakończył się zwycięstwem FSV Mainz 05 1-0.

Á. Szalai 16'

Drużyny zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Drużyna Werderu (”Zielono-Biali”) zajmowała 13., natomiast jedenastka FSV Mainz 05 - 14. miejsce.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 29 razy. Drużyna ”Zielono-Białych” wygrała aż 14 razy, zremisowała sześć, a przegrała tylko dziewięć.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Jedynego gola meczu strzelił Ádám Szalai dla jedenastki FSV Mainz 05. Bramka padła w tej samej minucie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu FSV Mainz 05.

W 63. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Joshuę Sargenta z Werderu, a w 66. minucie Jeana-Paula Boëtiusa z drużyny przeciwnej. W 74. minucie za Dominika Kohra wszedł Danny Latza.

Trener FSV Mainz 05 wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Roberta Glatzla. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Ádám Szalai. Chwilę później trener Werderu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 78. minucie na plac gry wszedł Davie Selke, a murawę opuścił Niclas Füllkrug. Od 79 minuty boisko opuścili zawodnicy FSV Mainz 05: Jean-Paul Boëtius, Karim Onisiwo, Leandro Barreiro, na ich miejsce weszli: Kevin Stöger, Jonathan Burkardt, Alexander Hack. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Marca Friedla, Kevina Möhwalda zajęli: Romano Schmid, Eren Dinkçi.

W 83. minucie sędzia pokazał kartkę Robinowi Zentnerowi z FSV Mainz 05. W drugiej połowie nie padły bramki.

Jeremiah St. Juste
79′ Marco Friedl
Jean-Paul Boëtius66′ 87′
85′ Kevin Möhwald
Phillipp Mwene
63′ Joshua Thomas Sargent
Dominik Kohr74′
78′ Niclas Füllkrug
Kevin Stöger87′
79′ Romano Christian Schmid
Jonathan Michael Burkardt87′
85′ Eren Sami Dinkçi
Robert Nesta Glatzel74′
Yuya Osako
Robin Kwamina Quaison
78′ Davie Selke

Przewaga zespołu Werderu w posiadaniu piłki była ogromna (65 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze gospodarzy dostali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Drużyna ”Zielono-Białych” w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie dokonał pięciu zmian.