Reklama

Reklama

Watzke wyklucza styczniowy powrót Mchitarjana

W klubie z Zagłębia Ruhry był wielką gwiazdą. W Manchesterze United już tak nie jest. Spekuluje się, że były piłkarz Borussii Dortmund Henrich Mchitarjan być może wróci do Niemiec w styczniu. - Znam realia i teraz tylko możemy sobie o tym pomarzyć - mówi tymczasem prezes BVB Hans-Joachim Watzke.

Mchitarjan jest piłkarzem United od lipca 2016 roku. Podpisał wtedy umowę ważną do 30 czerwca 2020 roku. Delikatnie mówić, obecny sezon nie jest dla niego specjalnie udany.

Zawodnik z Armenii nie ma pewnego miejsca w wyjściowym składzie ekipy prowadzonej przez Jose Mourinho. Jak dotąd na murawie we wszystkich rozgrywkach pojawił się 20-krotnie. Strzelił dwa gole i miał sześć asyst.

Menedżer zespołu niedawno powiedział, że Mchitarjan czasem "znika na boisku". To oczywiście nie jest dobra laurka dla zawodnika.

Po raz ostatni 28-letni rozgrywający w pierwszej jedenastce wyszedł do walki na początku listopada. Nic dziwnego, że pojawiły się plotki, że Borussia może spróbować ponownie zatrudnić zawodnika. Mchitarjan nie jest ponoć szczęśliwy na Old Trafford i do kolejnego transferu mogłoby dojść już w styczniu.

Reklama

- Znam warunki tamtej umowy z United jak nikt inny. Dlatego dobrze wiem, że jego powrót to tylko kwestia marzeń - powiedział szef klubu z Dortmundu Hans Joachim-Watkze.

Gracz z Armenii trafił do Manchesteru za mniej więcej 42 miliony euro. Teraz United chcieliby uzyskać za piłkarza podobną sumę.

Mchitarjan w Dortmundzie spędził trzy lata. Na wszystkich frontach wystąpił w 140 spotkaniach. Strzelił w nich 41 goli.

Srog

Bundesliga: wyniki, tabela, strzelcy, terminarz

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL