• 6 .Eintracht Frankfurt (30 pkt.)
  • 7 .Borussia Dortmund (29 pkt.)
  • 8 .1. FC Union Berlin (28 pkt.)

VfL Wolfsburg - Werder Brema 5-3 w 9. kolejce Bundesligi. Gol Bartosza Białka

To było szalone spotkanie w Bundeslidze! Bartosz Białek zdobył swoją pierwszą bramkę dla VfL Wolfsburg i w ostatniej akcji meczu przypieczętował wygraną swojej drużyny 5-3.

Bundesliga: wyniki, tabela, terminarz, strzelcy

Spotkanie między Wolfsburgiem a Werderem od początku pozbawione było hamulców. Goście w 13. minucie wyszli na prowadzenie po bramce Leonardo Bittencourta, ale na przerwę schodzili przegrywając 2-3.

Zaledwie dwie minuty po zmianie stron kuriozalnego "samobója" na swoje konto zapisał obrońca VfL John Brooks i Werder wrócił do gry. Nie na długo, bowiem kwadrans przed końcem meczu swoją drugą bramkę w meczu zdobył Holender Wout Weghorst.

Dodatkowo w 80. minucie sytuację Werderu skomplikował Kevin Moehwald, który wcześniej zdobył zresztą absolutnie fantastycznego gola głową. Tym razem "odcięło mu prąd" i za bezsensowny faul na połowie przeciwnika wyleciał z boiska.

Tuż po tej akcji na placu gry zameldował się Bartosz Białek. Polak dał świetną zmianę - był bardzo aktywny i przypieczętował zwycięstwo gospodarzy. W ostatniej akcji meczu wyprowadził kontrę, wymieniając podania z Joao Victorem. W ostatniej fazie Białek pewnie wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem.

Dla 19-letniego napastnika był to pierwszy gol w barwach nowego zespołu. Po raz piąty wszedł na boisko z ławki rezerwowych. Wcześniej był piłkarzem Zagłębia Lubin.

VfL Wolfsburg - Werder Brema 5-3 (3-2)

Bramki: 0-1 Bittencourt (13.), 1-1 Baku (22.), 2-1 Brooks (25.), 2-2 Moehwald (36.), 3-2 Weghorst (37.), 3-3 Brooks (47. - bramka samobójcza), 4-3 Weghorst (76.), 5-3 Białek (90+5.).

Czerwona kartka: Werder - Moehwald (80.).

Jiří Pavlenka
 22′ Ridle Bote Baku
Theodor Gebre Selassie
73′ Maxence Lacroix
Marco Friedl
 25′ 47′ (samob.) John Brooks
Ömer Toprak
81′ Jérôme Roussillon
Maximilian Eggestein
Xaver Schlager
Jean-Manuel Mbom24′ 32′
90′ Josip Brekalo
Leonardo Bittencourt  13′ 71′
65′ Renato Steffen
Milot Rashica72′
81′ Maximilian Arnold
Ludwig Augustinsson
81′ Admir Mehmedi
Christian Groß84′
 37′, 76′ Wout Weghorst
Yuya Osako84′
Pavao Pervan
Stefanos Kapino
Kevin Mbabu
Felix Agu71′
81′ Paulo Otavio Rosa Silva
Kevin Möhwald32′  35′ 57′ 80′
65′ Maximilian Philipp
Romano Schmid
90′ João Victor Santos Sa
Davie Selke84′
81′  90′ Bartosz Białek