VfL Wolfsburg - SV Werder Bremen 2-2 (1-2). Liga - 1. kolejka

W spotkaniu 1. kolejki Bundesligi, które rozegrane zostało 6 sierpnia, drużyna VfLu Wolfsburg zremisowała z SV Werder Brema 2-2 (1-2). Mecz odbył się na Volkswagen-Arena. Na boisku mogliśmy zobaczyć Jakuba Kamińskiego występującego w VfLu Wolfsburg.

W  spotkaniu 1. kolejki  Bundesligi, które rozegrane zostało 6 sierpnia, drużyna VfLu Wolfsburg zremisowała  z SV Werder Brema  2-2 (1-2). Mecz odbył się na Volkswagen-Arena. Na boisku mogliśmy zobaczyć Jakuba Kamińskiego występującego w VfLu Wolfsburg.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 18 starć jedenastka SV Werder Brema wygrała siedem razy, ale więcej przegrywała, bo osiem razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu to piłkarze VfLu Wolfsburg otworzyli wynik. W 11. minucie bramkę zdobył Lukas Nmecha. W zdobyciu bramki pomógł Patrick Wimmer.

Zawodnicy SV Werder Brema nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 21. minucie na listę strzelców wpisał się Niclas Füllkrug. Asystę przy bramce zanotował Jens Stage.

Niedługo po stracie gola zespół SV Werder Brema pokazał swoją wyższość. W 23. minucie Leonardo Bittencourt dał prowadzenie swojej drużynie. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Marvin Ducksch.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę zespół VfLu Wolfsburg rozpoczął w zmienionym składzie, za Mattiasa Svanberga wszedł Josuha Guilavogui. W 52. minucie arbiter ukarał kartką Mickeya van de Vena, piłkarza VfLu Wolfsburg.

W 56. minucie za Josipa Brekalę wszedł Jonas Wind. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom SV Werder Brema: Mitchellowi Weiserowi w 56. i Amosowi Pieperowi w 58. minucie. W 67. minucie Omar Marmoush został zmieniony przez Lucę Waldschmidt, a za Patricka Wimmera wszedł na boisko Jakub Kamiński, co miało wzmocnić drużynę VfLu Wolfsburg. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Anthony'ego Junga na Lee Buchanana.

W 75. minucie w jedenastce SV Werder Brema doszło do zmiany. Nicolai Rapp wszedł za Leonarda Bittencourta. W tej samej minucie w zespole SV Werder Brema doszło do zmiany. Felix Agu wszedł za Mitchella Weisera. Trener VfLu Wolfsburg postanowił zagrać agresywniej. W 76. minucie zmienił pomocnika Ridle Baku i na pole gry wprowadził napastnika Maksa Krusego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego drużyna zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować.

Na 10 minut przed zakończeniem starcia w jedenastce SV Werder Brema doszło do zmiany. Oliver Burke wszedł za Niclasa Füllkruga.

Zawodnicy VfLu Wolfsburg w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 84. minucie wynik ustalił Josuha Guilavogui.

W trzeciej minucie doliczonego czasu gry kartkę dostał Lukas Nmecha z VfLu Wolfsburg. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-2.

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.

Zespół VfLu Wolfsburg w drugiej połowie wymienił pięciu graczy. Natomiast drużyna SV Werder Brema w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.