• 6 .1. FC Union Berlin (20 pkt.)
  • 7 .VfL Wolfsburg (20 pkt.)
  • 8 .RB Lipsk (18 pkt.)

VfL Wolfsburg - SC Freiburg 0-2 (0-1). Liga niemiecka - 9. kolejka Bundesligi

W starciu 9. kolejki niemieckiej Bundesligi, które rozegrane zostało 23 października, zespół Vfl Wolfsburg przegrał ze SC Freiburg 0-2 (0-1). Mecz na VOLKSWAGEN ARENA obejrzało 10 251 widzów.

9. kolejka Niemcy - Bundesliga
2021-10-23 15:30 | Stadion: VOLKSWAGEN ARENA | Widzów: 10251 | Arbiter: Tobias Welz
VfL Wolfsburg
SC Freiburg
0
2
P. Lienhart 27'
L. Höler 68'

Jedenastka SC Freiburg bardzo potrzebowała punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Zespół ten zajmował czwarte miejsce i był zdecydowanym faworytem spotkania.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 34 mecze drużyna SC Freiburg wygrała 12 razy i zanotowała tyle samo porażek oraz 10 remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Vfl Wolfsburg: Renatowi Steffenowi w 7. i Josuże Guilavogui w 26. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy SC Freiburg w 27. minucie spotkania, gdy Philipp Lienhart zdobył pierwszą bramkę. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki SC Freiburg.

W 56. minucie Paulo Otávio zastąpił Maximiliana Philippa. Trener Vfl Wolfsburg postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Josuhę Guilavoguiego i na pole gry wprowadził napastnika Dodiego Lukébakio. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

Jedenastka gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna SC Freiburg, strzelając kolejnego gola. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Lucas Höler. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Christian Guenter.

W 69. minucie w zespole SC Freiburg doszło do zmiany. Kevin Schade wszedł za Manuela Guldego. Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia pokazał Melingowi Mbabu z drużyny gospodarzy. Była to 71. minuta meczu. Kibice SC Freiburg nie mogli już doczekać się wprowadzenia Nilsa Petersena. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Lucas Höler.

Między 78. a 88. minutą, boisko opuścili piłkarze SC Freiburg: Jeong Woo-Yeong, Vincenzo Grifo, Lukas Kübler, na ich miejsce weszli: Ermedin Demirović, Kiliann Sildillia, Janik Haberer. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Renata Steffena, Johna Brooksa zajęli: Felix Nmecha, Sebastiaan Bornauw. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-2.

Mark Flekken
71′ Melingo Kevin Mbabu
Manuel Gulde69′
Maxence Lacroix
Nico Schlotterbeck
88′ John Brooks
Philipp Lienhart  27′
56′ Paulo Otavio Rosa Silva
Maximilian Eggestein
Aster Jan Vranckx
Lukas Kübler87′
Maximilian Arnold
Christian Guenter
26′ 56′ Josuha Guilavogui
Nicolas Höfler
Ridle Bote Baku
Woo-Yeong Jeong78′
Lukas Nmecha
Lucas Höler  68′ 78′
7′ 80′ Renato Steffen
Vincenzo Grifo87′
Pavao Pervan
Benjamin Uphoff
88′ Sebastiaan Bornauw
Janik Haberer87′
80′ Felix Kalu Nmecha
Ermedin Demirović78′
56′ Maximilian Philipp
Nils Petersen78′
Daniel Ginczek
Kevin Schade69′
56′ Dodi Lukébakio
Noah Weißhaupt

Arbiter nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom Vfl Wolfsburg przyznał trzy żółte.

Jedenastka ”Wilków” w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił pięciu graczy.