• 5 .Borussia Dortmund (52 pkt.)
  • 6 .Bayer 04 Leverkusen (47 pkt.)
  • 7 .Borussia Moenchengladbach (43 pkt.)
  • 8 .1. FC Union Berlin (43 pkt.)

VfL Wolfsburg - Hertha Berlin 2-0 (1-0). Liga niemiecka - 23. kolejka Bundesligi

W pojedynku 23. kolejki niemieckiej Bundesligi, który rozegrany został 27 lutego, drużyna Vfl Wolfsburg wygrała z Herthą Berlin 2-0 (1-0). Spotkanie odbyło się na VOLKSWAGEN ARENA. Na boisku mogliśmy zobaczyć Bartosza Białka występującego w Vfl Wolfsburg (”Wilki”).

M. Lacroix 89'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Drużyna Herthy Berlin przebywa na dole tabeli zajmując 15. miejsce, za to zespół Vfl Wolfsburg zajmując trzecią pozycję w rozgrywkach był zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 43 starcia drużyna Herthy Berlin wygrała 17 razy i zanotowała 14 porażek oraz 12 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. W 37. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Herthy Berlin Lukas Klünter.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Paulowi Otáviowi z drużyny gospodarzy. Była to 44. minuta pojedynku. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Vfl Wolfsburg.

Drugą połowę drużyna Herthy Berlin rozpoczęła w zmienionym składzie, za Nemanję Radonjicia wszedł Jhon Córdoba. Trener Herthy Berlin postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Krzysztof Piątek, a murawę opuścił Matheus Cunha.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Vfl Wolfsburg: Kevinowi Mbabu w 47. i Marinowi Pongracicowi w 48. minucie. W 54. minucie Sami Khedira zastąpił Mattéo Guendouziego. W 74. minucie boisko opuścili zawodnicy gości: Luca Netz, Dodi Lukébakio, a na ich miejsce weszli Deyovaisio Zeefuik, Vladimir Darida.

A trener Vfl Wolfsburg wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Josuhę Guilavoguiego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Kevin Mbabu. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić kolejną bramkę. W 86. minucie boisko opuścili ”Wilki”: Bartosz Białek, João Victor, a na ich miejsce weszli Wout Weghorst, Renato Steffen.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. W 89. minucie celnym strzałem popisał się Maxence Lacroix. Przy strzeleniu gola pomagał Maximilian Arnold.

W drugiej minucie doliczonego czasu starcia boisko opuścili piłkarze gospodarzy: Admir Mehmedi, Maximilian Philipp, a na ich miejsce weszli Xaver Schlager, Maximilian Arnold. Marin Pongracic z Vfl Wolfsburg dwie minuty później dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. Wcześniej ten piłkarz został ukarany w 48. minucie. W piątej minucie doliczonego czasu gry sędzia pokazał żółtą kartkę Bartoszowi Białkowi z Vfl Wolfsburg.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-0.

Rune Allmenning Jarstein
47′ 77′ Melingo Kevin Mbabu
Lukas Klünter 37′ (samob.)
 89′ Maxence Lacroix
Márton Dárdai
48′ 90′ Marin Pongracic
Niklas Stark
44′ Paulo Otavio Rosa Silva
Lucas Tousart
90′ Xaver Schlager
Deyovaisio Zeefuik74′
Ridle Bote Baku
Sami Khedira54′
86′ Renato Steffen
Maximilian Mittelstädt
90′ Maximilian Arnold
Vladimir Darida74′
Yannick Gerhardt
Matheus Santos Carneiro da Cunha46′
86′ Wout Weghorst
Luca Netz74′
77′ Josuha Guilavogui
Peter Pekarik
90′ Admir Mehmedi
Santiago Lionel Ascacíbar
90′ Maximilian Philipp
Mattéo Guendouzi Olié54′
86′ João Victor Santos Sa
Jhon Andrés Córdoba Copete46′
86′ 90′ Bartosz Białek
Dodi Lukébakio74′
Daniel Ginczek
Krzysztof Piątek46′

Arbiter nie ukarał zawodników Herthy Berlin żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy przyznał cztery żółte oraz jedną czerwoną.

Oba zespoły wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.