• 5 .1. FC Union Berlin (16 pkt.)
  • 6 .RB Lipsk (14 pkt.)
  • 7 .1. FSV Mainz 05 (13 pkt.)
  • 8 .1. FC Koeln (13 pkt.)

VfL Wolfsburg - Eintracht Frankfurt 1-1 (0-1). Liga niemiecka - 5. kolejka Bundesligi

19 września na VOLKSWAGEN ARENA odbyło się spotkanie 5. kolejki niemieckiej Bundesligi pomiędzy drużynami Vfl Wolfsburg i Eintrachtu Frankfurt. Pojedynek zakończył się remisem 1-1. Mecz obejrzało 9 266 widzów.

5. kolejka Niemcy - Bundesliga
2021-09-19 19:30 | Stadion: VOLKSWAGEN ARENA | Widzów: 9266 | Arbiter: Felix Zwayer
VfL Wolfsburg
Eintracht Frankfurt
1
1
W. Weghorst 70'
S. Lammers 38'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Drużyna Eintrachtu Frankfurt (”Orły”) znajduje się na dole tabeli zajmując 15. miejsce, za to jedenastka Vfl Wolfsburg (”Wilki”) zajmując pierwszą pozycję w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 38 starć zespół Vfl Wolfsburg wygrał 19 razy i zanotował osiem porażek oraz 11 remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między dziewiątą a 34. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Wysiłki podejmowane przez drużynę ”Orłów” w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 38. minucie na listę strzelców wpisał się Sam Lammers. Bramka padła po podaniu Filipa Kosticia.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry sędzia ukarał kartką Kristijana Jakicia, piłkarza gości. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu ”Orłów”.

Drugą połowę drużyna ”Wilków” rozpoczęła w zmienionym składzie, za Renata Steffena wszedł Lukas Nmecha. Między 51. a 68. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Piłkarze Vfl Wolfsburg w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W 70. minucie Wout Weghorst wyrównał wynik meczu.

Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Eintrachtu Frankfurt doszło do zmiany. Jens Hauge wszedł za Sam Lammersa. W 72. minucie za Filipa Kosticia wszedł Jesper Grænge. W tej samej minucie trener ”Wilków” postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za napastnika Giana-Lucę Waldschmidta wszedł Ridle Baku, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Vfl Wolfsburg utrzymać remis.

W 82. minucie Daichi Kamada został zmieniony przez Stefana Ilsankera, a za Djibril Sowa wszedł na boisko Ajdin Hrustić, co miało wzmocnić zespół Eintrachtu Frankfurt. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Yannicka Gerhardta na Jérôme'a Roussillona. W 87. minucie sędzia pokazał kartkę Obite'owi N'Dicce z ”Orłów”. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-1.

Martin Hinteregger68′
86′ Yannick Gerhardt
Eric Durm53′
51′ Josuha Guilavogui
Djibril Sow29′ 83′
Dodi Lukébakio
Rafael Santos Borré Maury
46′ Renato Steffen
Filip Kostić72′
Maximilian Arnold
Kristijan Jakić45′
34′ 72′ Gian-Luca Waldschmidt
Daichi Kamada82′
 70′ Wout Weghorst
Sam Lammers  38′ 72′
Pavao Pervan
Diant Ramaj
72′ Ridle Bote Baku
Timothy Chandler
John Brooks
Makoto Hasebe
86′ Jérôme Roussillon
Stefan Ilsanker82′
46′ Lukas Nmecha
Gonçalo Mendes Paciencia

Arbiter w pierwszej połowie przyznał trzy żółte kartki zawodnikom gości, natomiast w drugiej dostali tyle samo. Piłkarze Vfl Wolfsburg otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dostali tyle samo.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka ”Orłów” w drugiej połowie dokonała czterech zmian.