• 5 .Borussia Dortmund (39 pkt.)
  • 6 .Bayer 04 Leverkusen (37 pkt.)
  • 7 .1. FC Union Berlin (34 pkt.)
  • 8 .SC Freiburg (34 pkt.)

VfL Wolfsburg - Borussia VfL Moenchengladbach 0-0. Liga niemiecka - 21. kolejka Bundesligi

14 lutego na VOLKSWAGEN ARENA odbyło się starcie 21. kolejki niemieckiej Bundesligi pomiędzy drużynami Vfl Wolfsburg i Borussii. Pojedynek zakończył się remisem 0-0. Na boisku mogliśmy zobaczyć Bartosza Białka występującego w Vfl Wolfsburg (”Wilki”).

21. kolejka Niemcy - Bundesliga
2021-02-14 18:00 | Stadion: VOLKSWAGEN ARENA | Arbiter: Tobias Stieler
VfL Wolfsburg
Borussia Moenchengladbach
0
0

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 41 razy. Drużyna ”Wilków” wygrała aż 22 razy, zremisowała siedem, a przegrała tylko 12.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W siódmej minucie arbiter ukarał żółtą kartką Ramego Bensebainiego z Borussii, a w 11. minucie Johna Brooksa z drużyny przeciwnej.

W 70. minucie za Valentina Lazara wszedł Hannes Wolf. Na 11 minut przed zakończeniem meczu sędzia pokazał kartkę Alassane'owi Plei, zawodnikowi Borussii.

Chwilę później trener ”Wilków” postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 80. minucie na plac gry wszedł João Victor, a murawę opuścił Renato Steffen. Trener Borussii postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Jonasa Hofmanna i na pole gry wprowadził napastnika Breela Embolo, który w bieżącym sezonie ma na koncie trzy bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W 85. minucie arbiter pokazał kartkę Breelowi Embolo z Borussii.

Matthias Ginter
11′ John Brooks
Valentino Lazaro70′
80′ Renato Steffen
Hannes Wolf70′
80′ João Victor Santos Sa
Breel Donald Embolo80′ 85′
Bartosz Białek
Patrick Herrmann

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze Vfl Wolfsburg dostali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Drużyna ”Wilków” w drugiej połowie wymieniła jednego gracza. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników.