• 6 .1. FC Union Berlin (20 pkt.)
  • 7 .VfL Wolfsburg (20 pkt.)
  • 8 .RB Lipsk (18 pkt.)

VfL Wolfsburg - Borussia Dortmund. Kolejne trafienia gwiazdora! Drużyna Polaka nie zawiodła

Borussia Dortmund nie grała dziś o wiele lepiej, jednak pewnie wykorzystała swoje sytuacje i pokonała VfL Wolsfburg 2-0. Obie bramki zdobył Erling Haaland, a na boisku mogliśmy oglądać Łukasza Piszczka.

Starcie pomiędzy VfL Wolfsburg a Borussią Dortmund miało bardzo dużą wagę. Obie ekipy znajdują się bowiem w czołowej części tabeli i walczą o miejsce premiowane grą w europejskich pucharach.

Przed rozpoczęciem o wiele bliżej tego celu byli gospodarze, którzy również mogli o wiele lepiej wejść w to spotkanie. Paulo Otavio znalazł się w dobrej sytuacji i oddał strzał, jednak nie zdołał skierować futbolówki do siatki.

Borussia odpowiedziała błyskawicznie

Piłkarze z Dortmundu odpowiedzieli błyskawicznie. Ridle Baku bardzo niecelnie zagrywał w stronę swojego pola karnego, a do piłki dopadł Erling Haaland. Gwiazdor BVB popędził w stronę bramki i pewnym uderzeniem pokonał Koena Casteelsa.

Wolfsburg bardzo dobrze wszedł w drugą połowę i już 46. minucie postraszył defensywę Borussii. Wout Weghorst otrzymał dobre podanie z głębi boiska i oddał strzał, jednak nie zdołał skierować piłki do siatki.

Co więcej kilkanaście minut później Jude Bellingham obejrzał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko.

VfL Wolfsburg - Borussia Dortmund. Czerwona kartka i szybki gol

Gra w osłabieniu nie zmieniła jednak drastycznie obrazu meczu i BVB powoli odzyskiwała przewagę. W 68. minucie Mahmoud Dahoud świetnie odebrał piłkę od rywala i zagrał ją w kierunku Haalanda. Atakujący ponownie znalazł się w sytuacji sam na sam i dopełnił formalności.

Łukasz Piszczek drugi raz z rzędu pojawił się w wyjściowym składzie i rozegrał całe spotkanie.

Marwin Hitz
65′ Melingo Kevin Mbabu
Łukasz Piszczek
Maxence Lacroix
Manuel Obafemi Akanji
John Brooks
Emre Can
72′ Paulo Otavio Rosa Silva
Raphaël Guerreiro
Xaver Schlager
Jude Victor William Bellingham13′ 59′
Ridle Bote Baku
Giovanni Alejandro Reyna69′
81′ Yannick Gerhardt
Jadon Sancho60′
Maximilian Arnold
Mahmoud Dahoud
65′ Maximilian Philipp