• 5 .Eintracht Frankfurt (57 pkt.)
  • 6 .Bayer 04 Leverkusen (52 pkt.)
  • 7 .1. FC Union Berlin (47 pkt.)
  • 8 .Borussia Moenchengladbach (46 pkt.)

VfL Wolfsburg - Bayern Monachium 2-3 (1-3). Liga niemiecka - 29. kolejka Bundesligi

W starciu 29. kolejki niemieckiej Bundesligi, które rozegrane zostało 17 kwietnia, zespół Vfl Wolfsburg przegrał z Bayernem Monachium 2-3 (1-3). Mecz odbył się na VOLKSWAGEN ARENA. Na boisku mogliśmy zobaczyć Bartosza Białka występującego w Vfl Wolfsburg (”Wilki”).

E. Choupo-Moting 24'

Było to spotkanie na szczycie tabeli. Zapowiadał się ciekawy pojedynek, gdyż spotkały się trzecia i pierwsza jedenastka Bundesligi.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 47 razy. Zespół Bayernu Monachium (”Bawarczycy”) wygrał aż 37 razy, zremisował sześć, a przegrał tylko cztery.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu to zawodnicy Bayernu Monachium otworzyli wynik. Po kwadransie gry na listę strzelców wpisał się Jamal Musiala. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę zanotował Alphonso Davies.

Niedługo później Eric Choupo-Moting wywołał eksplozję radości wśród kibiców Bayernu Monachium, strzelając kolejnego gola w 24. minucie starcia.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 35. minucie bramkę kontaktową zdobył Wout Weghorst. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 19 strzelonych goli. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Xaver Schlager.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Bayernu Monachium w 37. minucie spotkania, gdy Jamal Musiala zdobył trzecią bramkę. Bramka padła po podaniu Thomasa Muellera.

Piłkarze Vfl Wolfsburg odpowiedzieli strzeleniem gola. W 54. minucie wynik ustalił Maximilian Philipp. Asystę przy bramce zaliczył Paulo Otávio.

W 55. minucie Ridle Baku został zastąpiony przez Josipa Brekalę. W 57. minucie kartką został ukarany Paulo Otávio, zawodnik gospodarzy. W 60. minucie w zespole Vfl Wolfsburg doszło do zmiany. Jérôme Roussillon wszedł za João Victora.

Niedługo później trener ”Bawarczyków” postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 73. minucie na plac gry wszedł Kingsley Coman, a murawę opuścił Jamal Musiala. A kibice ”Wilków” nie mogli już doczekać się wprowadzenia Bartosza Białka. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 15 razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Maximilian Philipp. W 79. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Lucasa Hernándeza z Bayernu Monachium, a w 86. minucie Melinga Mbabu z drużyny przeciwnej.

Zespołowi Vfl Wolfsburg zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki Bayernu Monachium.

Manuel Neuer
86′ Melingo Kevin Mbabu
Benjamin Pavard
Maxence Lacroix
Jerome Boateng
John Brooks
Lucas Hernández Pi90′
58′ Paulo Otavio Rosa Silva
Alphonso Davies
55′ Ridle Bote Baku
Jamal Musiala  15′, 38′ 73′
Yannick Gerhardt
Joshua Kimmich
 54′ 78′ Maximilian Philipp
Thomas Mueller
Xaver Schlager
David Alaba
60′ João Victor Santos Sa
Leroy Sané87′
 35′ Wout Weghorst
Kingsley Coman73′
60′ Jérôme Roussillon
Tiago Filipe Oliveira Dantas
Pavao Pervan
Aginaga Javi Martinez87′
Marin Pongracic
Christopher Gavin Scott
78′ Bartosz Białek
Josip Stanisić
55′ Josip Brekalo
Bouna Sarr
Tim Siersleben
Maximilian Zaiser

”Wilki” dostały w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.