• 6 .RB Lipsk (14 pkt.)
  • 7 .1. FSV Mainz 05 (13 pkt.)
  • 8 .1. FC Koeln (13 pkt.)

VfL Wolfsburg - 1. FC Koeln 1-0 (0-0). Liga niemiecka - 27. kolejka Bundesligi

W spotkaniu 27. kolejki niemieckiej Bundesligi, które rozegrane zostało 3 kwietnia, drużyna Vfl Wolfsburg wygrała z FC Koeln 1-0 (0-0). Starcie odbyło się na VOLKSWAGEN ARENA. Na boisku mogliśmy zobaczyć Bartosza Białka występującego w Vfl Wolfsburg (”Wilki”).

J. Brekalo 69'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Zespół FC Koeln przebywa na dole tabeli zajmując 16. pozycję, za to drużyna ”Wilków” zajmując trzecie miejsce w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 29 pojedynków jedenastka Vfl Wolfsburg wygrała 13 razy i zanotowała sześć porażek oraz 10 remisów.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Melingowi Mbabu z ”Wilków”. Była to 22. minuta starcia.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Trener Vfl Wolfsburg postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 62. minucie na plac gry wszedł Maximilian Philipp, a murawę opuścił Jérôme Roussillon. W 63. minucie kartkę dostał Yannick Gerhardt z drużyny gospodarzy.

Kibice FC Koeln nie mogli już doczekać się wprowadzenia Elvisa Rexhbecaja. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie pięć zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Dominick Drexler.

Jedyną bramkę meczu zdobył Josip Brekalo dla drużyny Vfl Wolfsburg. Bramka padła w tej samej minucie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Wout Weghorst.

W 73. minucie Josip Brekalo został zmieniony przez João Victora. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry kartką został ukarany Florian Kainz, piłkarz FC Koeln.

Timo Horn
22′ Melingo Kevin Mbabu
Kingsley Ehizibue
Maxence Lacroix
Jorge Meré Pérez
John Brooks
Rafael Czichos
62′ Jérôme Roussillon
Noah Katterbach75′
90′ Xaver Schlager
Dominick Drexler66′
Ridle Bote Baku
Marius Wolf81′
 69′ 73′ Josip Brekalo
Jonas Hector75′
Maximilian Arnold
Ismail Joshua Jakobs
63′ Yannick Gerhardt
Florian Kainz75′ 90′
90′ Josuha Guilavogui
Max Meyer81′
62′ Maximilian Philipp
Salih Özcan
73′ João Victor Santos Sá
Elvis Rexhbeçaj66′
Bartosz Białek
Sebastian Andersson75′
Daniel Ginczek
Emmanuel Bonaventure Dennis81′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy Vfl Wolfsburg otrzymali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół FC Koeln w drugiej połowie wymienił pięciu graczy.