• 5 .SC Freiburg (12 pkt.)
  • 6 .1. FSV Mainz 05 (10 pkt.)
  • 7 .1. FC Koeln (9 pkt.)
  • 8 .1. FC Union Berlin (9 pkt.)

VfB Stuttgart 1893 - Werder Brema 1-0 (0-0). Liga niemiecka - 27. kolejka Bundesligi

W spotkaniu 27. kolejki niemieckiej Bundesligi, które rozegrane zostało 4 kwietnia, jedenastka VfB Stuttgart wygrała z Werderem 1-0 (0-0). Mecz odbył się na Mercedes-Benz-Arena.

L. Augustinsson 81' (samob.)

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 105 starć zespół VfB Stuttgart wygrał 37 razy i zanotował 35 porażek oraz 33 remisy.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 12. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Kevina Möhwalda z Werderu (”Zielono-Biali”), a w 16. minucie Philippa Förstera z drużyny przeciwnej.

Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia pokazał Maximilianowi Eggesteinowi z ”Zielono-Białych”. Była to 51. minuta starcia. Trener ”Zielono-Białych” postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 73. minucie na plac gry wszedł Davie Selke, a murawę opuścił Niclas Füllkrug.

W tej samej minucie Romano Schmid został zastąpiony przez Yuyę Osakę. A trener VfB Stuttgart wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Daniela Didaviego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Philipp Förster. W 78. minucie w zespole VfB Stuttgart doszło do zmiany. Darko Churlinov wszedł za Mateo Klimowicza.

W 81. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Werderu Ludwig Augustinsson. Między 84. a 89. minutą, boisko opuścili zawodnicy VfB Stuttgart: Gonzalo Castro, Tanguy Coulibaly, na ich miejsce weszli: Atakan Karazor, Pascal Stenzel. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Christiana Großa, Kevina Möhwalda zajęli: Eren Dinkçi, Patrick Erras.

Marco Friedl
89′ Tanguy Coulibaly
Ludwig Augustinsson 81′ (samob.)
Wataru Endo
Kevin Möhwald12′ 88′
16′ 78′ Philipp Förster
Maximilian Eggestein51′
78′ Mateo Klimowicz
Milot Rashica
86′ Gonzalo Castro Randon
Michael Zetterer
86′ Atakan Karazor
Felix Agu
89′ Pascal Stenzel
Niklas Moisander
Naouirou Ahamada
Patrick Erras88′
78′ Darko Churlinov
Leonardo Jesus Loureiro Bittencourt
Alkhaly Momo Cissé
Jean-Manuel Mbom
78′ Daniel Didavi
Eren Sami Dinkçi84′
Phillipp Klement
Yuya Osako73′
Erik Thommy
Davie Selke73′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze VfB Stuttgart dostali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Jedni i drudzy wymienili po czterech zawodników w drugiej połowie.