• 5 .Borussia Dortmund (52 pkt.)
  • 6 .Bayer 04 Leverkusen (47 pkt.)
  • 7 .Borussia Moenchengladbach (43 pkt.)
  • 8 .1. FC Union Berlin (43 pkt.)

VfB Stuttgart 1893 - Schalke 04 Gelsenkirchen 5-1 (3-1). Liga niemiecka - 23. kolejka Bundesligi

27 lutego na Mercedes-Benz-Arena odbyło się spotkanie 23. kolejki niemieckiej Bundesligi pomiędzy drużynami VfB Stuttgart i Schalke 04. Pojedynek zakończył się zwycięstwem VfB Stuttgart 5-1.

S. Kolašinac 40'

Drużyna Schalke 04 (”Czeladnicy”) przed meczem zajmowała 18. miejsce w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 97 starć jedenastka VfB Stuttgart wygrała 42 razy i zanotowała 38 porażek oraz 17 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy VfB Stuttgart w 10. minucie spotkania, gdy Wataru Endo strzelił pierwszego gola. Asystę zaliczył Borna Sosa.

W 26. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Wataru Endo z VfB Stuttgart. Przy zdobyciu bramki pomagał Gonzalo Castro.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Timo Becker z ”Czeladników”. Była to 29. minuta pojedynku.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 34. minucie wynik na 3-0 podwyższył Sasa Kalajdzic. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego jedenaste trafienie w sezonie. Asystę przy golu po raz kolejny zanotował Borna Sosa.

Niedługo później Sead Kolaszinać wywołał eksplozję radości wśród kibiców Schalke 04, zdobywając bramkę w 40. minucie spotkania. Bramka padła po podaniu Benjamina Stamboulego.

Kibice Schalke 04 nie mogli już doczekać się wprowadzenia Alessandra Schöpfa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić William. W 57. minucie Omar Mascarell został zastąpiony przez Nabila Bentaleba.

W 59. minucie sędzia pokazał kartkę Gonzalowi Castro z jedenastki gospodarzy. Chwilę później trener VfB Stuttgart postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 62. minucie na plac gry wszedł Daniel Didavi, a murawę opuścił Philipp Förster. Daniel Didavi spełnił oczekiwania trenera strzelając jednego gola. Była to jego trzecia bramka w tegorocznych rozgrywkach. W tej samej minucie w drużynie VfB Stuttgart doszło do zmiany. Phillipp Klement wszedł za Gonzala Castro.

W 66. minucie kartką został ukarany Wataru Endo, piłkarz gospodarzy. W 72. minucie sędzia wskazał na jedenasty metr, jednak bramkarz wykazał się świetną interwencją i obronił strzał przeciwnika. Niewykorzystany karny na pewno nie pomógł drużynie w odbudowywaniu morale. Między 74. a 86. minutą, boisko opuścili piłkarze VfB Stuttgart: Marc Kempf, Silas Wamangituka, Sasa Kalajdzic, na ich miejsce weszli: Pascal Stenzel, Tanguy Coulibaly, Hamadi Al Ghaddioui. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Matthewa Hoppego, Benjamina Stamboulego zajęli: Benito Raman, Bastian Oczipka.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Czeladnicy: Malickowi Thiawowi w 77. i Nabilowi Bentalebowi w 88. minucie.

Zawodnicy gospodarzy w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W tej samej minucie skutecznym uderzeniem popisał się Phillipp Klement. Przy strzeleniu gola pomógł Wataru Endo.

W ostatnich minutach spotkania na boisku kibice domagali się kolejnych bramek. W drugiej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Daniel Didavi. Bramka padła po podaniu Wataru Enda.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 5-1.

Timo Becker29′
76′ Marc Oliver Kempf
Shkodran Mustafi
Waldemar Anton
Malick Thiaw77′
 10′, 26′ 66′ Wataru Endo
Sead Kolaszinać  40′
86′ Silas Wamangituka
Benjamin Stambouli83′
62′ Philipp Förster
William de Asevedo Furtado57′
59′ 62′ Gonzalo Castro Randon
Amine Harit
Orel Mangala
Omar Mascarell González57′
Borna Sosa
Suat Serdar
 34′ 86′ Sasa Kalajdzic
Matthew Hoppe74′
Fabian Bredlow
Sören Ahlers
Atakan Karazor
Hamza Mendyl
76′ Pascal Stenzel
Bastian Oczipka83′
Alkhaly Momo Cissé
Nabil Bentaleb57′ 72′ (k.) 88′
86′ Tanguy Coulibaly
Can Bozdogan
62′  90′ Daniel Didavi
Levent Mercan
62′  88′ Phillipp Klement
Alessandro Schöpf57′
Mateo Klimowicz
Benito Raman74′
86′ Hamadi Al Ghaddioui

Sędzia pokazał dwie żółte kartki piłkarzom VfB Stuttgart, a zawodnikom gości przyznał trzy.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast drużyna Schalke 04 w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.